15 odbrana sjajnog Simića protiv aktuelnog šampiona Evrope Barselone!

Piše: Ognjen 640 pregleda Dodaj komentar

Naš golman Nebojša Simić nastavlja da bilježi sjajne partije, a to se reflektuje i na izdanja Kristijanštada koji je bez dileme osvježenje za Ligu šampiona.  Izabranici Ole Lindgrena su bili blizu iznenađenja u Barseloni – 34:32, a za to je najzaslužniji čuvar mreže iz Bara koji je skinuo čak 15 lopti aktuelnom šampionu Evrope, te penal Lazarovu, a u igru je ušao u 15.minutu meča.

Bili smo blizu da napravimo iznenađenje, ali se na terenu osjetio kvalitet više koji ima Barselona. Igrali smo dobro, disciplinovano, sve vrijeme smo bili u igri protiv zvanično najbolje evropske ekipe i to je potvrda našeg kvaliteta. Iako smo izgubili ovaj meč smatram da nam samopouzdanje raste jer smo vidjeli da možemo igrati sa najboljima. Nadam se da ćemo nastaviti ovako, te da ćemo dokazati da vrijedimo“,kazao je Simić.
Barsu su do pobjede vodili lijevi bek Želuz sa šest golova, dok su Jiha i Lazarov postigli po pet, a Tomas jedan manje. Kod Kristijanštada istakao se Bjornsen sa 11 golova, dok je Džamaili postigao sedam.
Kijelce je dosta lako izašlo na kraj sa Monpeljeom 30:23, a naš desni bek Branko Vujović još nije upisao prve minute u elitnom takmičenju. To je prvi trijumf poljskog šampiona ove sezone, a najzaslužniji za isti su bili Biljecki sa sedam, te Lijevski sa pet golova, dok je Čupić zabio četiri. Kod Monpeljea najefikasniji je bio Slovenac Dolonec sa šest golova, dok je Benefond postigao pet.