Za rubriku vjerovali ili ne: Neozbiljni rezultati klubova u fudbalskoj ligi Udruženja klubova Centar

Piše: Reprezentacija.me 302 pregleda Dodaj komentar

Pobjedom Danilovgrada protiv Ribnice 7:1 juče je kompletirano prvo kolo seniorske lige Udruženja klubova FSCG – Centar, nekadašnje Srednje regije.

Šta je specifično za ovo regionalno takmičenje podsaveza?

Da ove sezone učestvuju rekordna 22 tima, zbog čega je liga podijeljena na dvije grupe – A i B.

Da su među njima tri novoosnovana kluba: Boka juniors MNE, FC Balkan Eagles i Njegoš, te još pet koji prvi put imaju seniorske timove: Stari Aerodrom, OFK Spuž, Onogošt, Danilovgrad i MKM.

Da su se već u prvom kolu odvijale neke stvari za rubriku “vjerovali ili ne”.

FK Olimpiko, koji se već dugi niz godina takmiči u regiji, izgubio je od Čelika rezultatom 17:0.

Dešavaju se ubjedljivi porazi, čudni rezultati, posebno u nižim ligama i takmičenjima amaterskog nivoa, ali da jedna ekipa, koja se uz to takmiči već duže vrijeme, prima golove svakih pet minuta u prosjeku – i tako svih 90 minuta, to je već neozbiljno, blago rečeno…

Olimpiko je barem završio utakmicu, a šta tek reći za ekipu Njegoš? Novoosnovani klub izgubio je od Zabjela – 10:0, ali ni to nije toliko čudno koliko podatak da je utakmica trajala samo 34 minuta.

Prekinuta je, jer su gosti izašli na teren sa osam igrača, iako su u zapisniku prijavili 11. Dvojica su zbog povreda napustili igru, po pravilima fudbalske igre, meč nije mogao da bude nastavljen.

Njegoš je, dakle, “prevazišao” Olimpiko: primao je golove svakih 3,5 minuta, ali sa dva, potom i tri igrača manje.

Svega i svačega je bilo u takmičenjima podsaveza minulih godina, pa i dvocifrenih rezultata, sličnih “prekida” zbog nedostatka broja igrača, ali da neki klub, tek što je osnovan – prvu zvaničnu utakmicu “odigra” na takav način, vjerovatno još nije zabilježeno.

Nije najslavnije počeo ni Balcan Eagles, koji je službenim rezultatom izgubio od Polet Starsa.

Taj tim je, očigledno, krenuo u mnogo ozbiljniju priču od gorepomenutih timova, s obzirom na to da je na terenu slavio sa ubjedljivih 5:1, ali se desio administrativni propust, zbog šest izvršenih izmjena.

Tek je počelo, narednog vikenda su utakmice drugog kola. Šta će one donijeti?

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: Vijesti