Vuković druga, Pešić odustao zbog EP

Piše: Ognjen 276 pregleda Dodaj komentar
Foto - Bjorn Paree

Dvoranska sezona završena je sinoćnjim takmičenjima u Beogradu i Madridu.

Crnogorska rekorderka, Marija Vuković koja je prije dvije nedjelje, upravo u Beogradu, na prvenstvu Srbije ostvarila lični rekord preskočivši 193 centimetra. Istu visinu je ove godine preskočila i Britanka Morgan Lejk. Ali, upravo Lejk slavila je sinoć savladavši skokom od 196 centimetara, čime je izborila i vizu za dvoransko prvenstvo Evrope, koje se održava od 5. do 7. marta u poljskom Torunu.

Naša Marija osvojila je drugo mjesto prekočila je 189 centimetara. Iz prvog pokušaja preletjela je visine 179, 183 i 186 centimetara, dok je iz drugog skoka savladala visinu 189 centimetara. Međutim, na 192 centimetara nije mogla da preskoči. Ono što je zanimljivo obje su bile svjetske prvakinje u juniorskom stažu – Marija je to bila 2010, dok je Lejk to postigla 2014. Treće mjesto osvojila je Slovenka Lia Apostolovski, sa rezultatom 186 centimetara.

Darko Pešić, koji je ima vizu za dvoransko prvenstvo Evrope, bio je prijavljen u trci na 60 metara prepone, ali nije želio da rizikuje da se ne povrijedi pred šampionat, tako da nije želio da se takmiči.

Šesto izdanje ,,Srbija opena” bilo je spektakularno (okupilo 10 olimpijaca), proteklo je u znaku Šveđanina Armanda Duplantisa, koji je u skoku motkom imao rezultat 6.10, a pokušao je da obori i lični i svjetski rekord (6.18). Međutim, dva puta bio je neuspješan, a u trećem nije želio ni da skače, pa je ostao sa rezultatom 6.10 metara. Upravo ova disciplina bila je i najjača na takmičenju jer su pored njega skakali i zvanični olimpijski prvak Tijago Braz, te Pjoter Lisek, vicešampion Evrope u dvorani sa skočenih 6,02 metara. Takmičenje je okupilo veliki broj poznatih atletičara, kao što su Ričard Kilti, Maja Mihalinec, Džasmin Sojers, a očekivano prvo mjesto u dalju osvojila je Ivana Španović, sa rezultatom 6,71 metara.