Vučevićev Čikago opet u krizi, poraz i od Memfisa

Filip
Piše: Filip 233 pregleda Dodaj komentar

Čikago Bulsi našeg Nikole Vučevića opet su poraženi, ovog puta od Memfis Grizlisa na gostovanju 101:90. Rival je posljednju četvrtinu riješio čak 31:16, Vučevićev tim nije mogao da parira ,,grizlijima“ u finišu.

Naš as je za 33 minuta na parketu ostvario skor od 17 poena, deset skokova i pet ukradenih lopti, uz šut iz igre 19-7 (trojke 7-3).

Od Vučevića su sinoć efikasniji bili Zek Lavin koji je ubacio 21 poen 21 uz loš šut 14-5 iz igre, Jang je dodao 20 a Tajs 18 poena.

Memfis je u pobjedi predvodio litvanski centar Jonas Valančiunas, u direktnom obračunom sa Vučevićem on je imao učinak od 26 poena i 14 skokova uz odličan šut 15-12. Bruks je dodao 17, Alen 14 a Morent 13 poena uz deset asistencija u dobroj timskoj partiji ekipe koja ima učinak 27-25 i čuva osmu poziciju Zapada, koja vodi u plej-of. Memfis je jedno od najprijatnijih iznenađenja sezone.

Nakon tri vezane pobjede, Čikago je doživio tri uzastopna poraza, pa je sada samo pobjedu iznad Toronta u borbi za deseto mjesto koje vodi u plej in.