Vrijedna pobjeda Milenijuma za prvi poraz Sutjeske, Primorje slavilo u Baru

Piše: Ognjen 266 pregleda Dodaj komentar
Foto - balkanleague.net

Košarkaši Milenijuma Kodio i Primorja 1945 radovali su se pobjedama u 7. kolu I A MCKL.

Podgoričani su na svom terenu iznenadili Sutjesku 89:81.

Odlično su odigrali prvenstveno prvo poluvrijeme kada su i stekli ključnu prednost.

Ekipa Zorana Glomazića bila je konstantno u vođstvu. Odlično je šutirala cijelo vrijeme za tri poena, pa je imala 23:17 poslije deset minuta, a plus 13 na poluvremenu.

Prednost je u trećoj četvrtini išla i na 19 poena. Nikšićani su u finišu prišli na dva posjeda minusa, ali nijesu mogli do preokreta.

Jedan od razloga je očajna realizacija slboodnih bacanja 12/29.

Luka Žugić je predvodio domaće sa 20 poena, Aleksandar Bogojević dodao je 19, Miloš Jovanović 14, a Marko Raičević 13.

Kod Sutjeske 20 poena Miloša Koprivice (10 skokova), 17 Miloša Popovića, 15 Vladimira Tomaševića.

Primorje je slavilo u Baru protiv Mornara Barsko zlato 83:74.

Izjednačeno prvo poluvrijeme, pa odlična treća četvrtina Novljana koja je presudila pobjednika.

23:15 su gosti dobili treći period, a na startu posljednjeg otišli na maksimalnih 15 razlike i riješili sve.

Stefan Glogovac dao je 23 poena, 22 dodao je Ognjen Mićović, 16 Veselin Kovačević.

Kod Barana 19 poena Lazara Radetića, 17 Luka Kovačević, a 15 je ubacio Marko Vesković.

Sutjeska je doživjela prvi poraz poslije pet pobjeda, Milenijum ima skor 3-3. Treći trijumf, ali uz četiri poraza upisalo je Primorje, dok Mornar sada ima 2-5.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!