Piše: Ognjen 289 pregleda Dodaj komentar
Foto - KK Mornar Bar

Košarkaši Mornara poveli su protiv Studentskog centra u polufinalnoj seriji plej ofa I A MCKL.

Barani su u prvom meču polufinala slavili na svom terenu 95:88.

Predvođeni izuzetno raspoloženim Nemanjom Vranješom domaći su, uprkos skraćenoj rotaciji zbog odlaska Amerikanaca, rutinski stigli do pobjede.

Kontrolu nad mečom uzeli su od samog starta, pošto su već nakon četiri minuta stekli 11 poena prednost – 15:4.

Tokom prve četvrtine imali su 13 poena prednosti, što su više puta ponovili i u drugom dijelu meča.

Studentski centar je uspio u nekoliko navrata da priđe na jednocifreni minus, međutim na veliki odmor se otišlo rezultatom 48:37.

Treća četvrtina bila je praktično presudna, Lazić je jednim bacanjem kompletirao seriju 7:0 kojom je Mornar stigao do 74:56 u 28. minutu.

Alen je vezao pet poena i u 33. minutu vratio goste na 82:73.

Ipak odgovorili su Bjelica i Mugoša sa pet vezanih poena i odbili taj napad Studentskog centra.

Vranješ je dominirao sa čak 33 poena za 23 minuta, 12 je ubacio Uroš Luković, 11 Milko Bjelica, 10 Aleksandar Lazić.

Na drugoj strani 19 poena Brajona, 16 Nikole Pavlićevića, po 14 su ubacili Megi i Igor Drobnjak.

Studentski centar biće domaćin drugog meča za dva dana.