Velika pobjeda Sutjeske na startu Balkanske lige!

Piše: Vladan 925 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Sutjeske ubjedljivo su pobijedili na startu Balkanske lige.

Nikšićani su na gostovanju u Skoplju pobijedili Karpoš Sokoli, člana ABA lige, rezultatom 94:60 (18:16, 32:14, 26:15 i 18:15).

Ključnu prednost, Sutjeska je ostarila u drugoj četvrtini kada su zahvaljujući Amerikancu Džejmsu napravili seriju 9-0 i stekli dvocifrenu prednost (27:16). Do odmora, Nikšićani su povećavali prednost pa je na poluvremenu rezultat bio 50:30.

U drugom poluvremenu, igrači Miga Kovača su sigurno igrali, nisu popuštali i uvećavali su prednost, tako da su meč završili sa nevjerovatnih 34 razlike (94:60).

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Nikola Đoković sa 21 poenom, Marko Perović je dao 19, a Goran Gajović 13 poena. Uz to je imao i 7 skokova i 5 asistencija. Dvocifen je bio i mladi Bošković sa 11 postignutih poena.

Kod domaćina, najbolji su bili Filip Bakoč sa 12 poena i Zoran Vrkić sa 11.

Sutjeska će narednu utakmicu igrati 26. oktobra protiv Tirane u Nikšiću.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!