Važna pobjeda Čikaga, Vučeviću falio skok za dvije dvocifrene kolone

Piše: Ognjen 235 pregleda Dodaj komentar
, Foto: Reuters

Pobjedu koja vrijedi duplo slavili su košarkaši Čikaga u Klivlendu – 98:94. Tešku, pošto Bulsi nisu u formi, ali se ipak na vrijeme probudio trojac zvijezda, a najefikasniji je bio Zek Lavin sa 25 poerna, Demar Derozan je ubacio 20 a našem centru Nikoli Vučeviću je falio skok za dabl dabl (9), pošto je ubacio 16 poena uz čeirti asistencije i blokadu.

Čikago je u posljednju četvrtinu ušao sa 12 poena prednosti, ali Klivlend je uspio da priđe na zaostatak od svega tri poena pa su im “disali za vratom” ne samo na tabeli već i na parketu. Klivlend je u utakmicu ušao sa samo pobjedom manje, a sada Bulsi imaju dvije pobjede više u borbi za direktan plasman u osminu finala plej ofa Istoka i na petoj je poziciji a šest idu direktno u razigravanje.

Klivlend je sa druge strane upisao drugi uzastopni poraz i sedmi je na tabeli.

U Majamiju su uspjeli da se posvađaju i vežu četvrti poraz, a ekipu nije trgao ni konflikt između Džimija Batlera i trenera Erika Spolstre. Majami je prvoplasirani na Istoku i prvi put u sezoni je vazeo četiri poraza.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi Bruklina bio je Kevin Durent sa 23 poena, pratio ga je Set Kari sa 17. Na drugoj strani Bem Adebajo je bio najefikasniji sa 14 poena. Na ovom meču je igrao i Kajri Irving, ali je ubacio samo 11 poena.

I Milvoki, druga ekipa Istoka je takođe izgubio i to od Memfisa – 123:102. Memfis je slavio četvrti trijumf u nizu i drugi je na Zapadu. Dientoni Melton sa 24 poena je bio najbolji kod Grizlija a na drugoj strani standardan je bio Janis Adetokunbo sa 30 poena i 11 skokova.

Toronto je pregazio Indijanu sa 40 razlike – 131:91, a najefikasniji u trijumfu je ponovo bio Paskal Sijakam sa 23 poena.

Nikola Jokić nije dozvlio poraz Denvra od Oklahome, već je u finišu preuzeo ulogu vođe i odigrao još jednu sjajnu partiju – 35 poena, 12 skokova i osam asistencija. Pratio ga je Eron Gordon sa 20 poena i devet skokova. Odličan je u Oklahomi bio Novosađanin Aleksej Pokuševski koji je za 35 minuta postigao 17 poena, pet skokova i asistencija.

Turčin Alperen Sengun vodio je Hjuston do pobjede u Portlandu iako ima samo 19 godina. On je pogodio 10 od 16 šuteva za 27 poena.