Uzbudljiv remi Crne Gore i Gruzije

Piše: Vladan 209 pregleda Dodaj komentar

Drugi prijateljski meč između mlađih omladinskih selekcija Crne Gore i Gruzije završen je bez pobjednika – 2:2.

Utakmicu je obilježila nervoza obje ekipe, pa je sudija Branko Odalović pokazao čak četiri direktna crvena kartona, po dva za Crnu Goru i Gruziju.

– Bilo je dosta nervoze na terenu, mnogo grubih startova, a konačan rezultat je realan. U prvom poluvremenu smo odigrali prilično slabo, u drugom to je već bilo bolje. Nama je ovo bilo prvo okupljanje, neki igrači su prvi put u reprezentaciji i vidljivo je da nam nedostaje zajedničkog rada. Ipak, bile su ovo dvije dobre provjere, igrali smo sa reprezentacijom koja se sprema za nastup u elitnoj rundi i koja je već više od mjesec dana na pripremama, uz nekoliko odigranih utakmica, istakao je selektor Slobodan Drašković.

Prvi gol na dašanjem meču viđen je nakon nešto manje od pola sata igre. U 28. minutu Giorgi Robakidze dobro je povukao po lijevoj strani, zatim dao loptu za Lašu Gadiliju, koji je završio akciju za vođstvo svoje ekipe.

Na odgovor se čekalo do 53. minuta. Najveći dio posla odradio je Balša Mrvaljević – krenuo je u solo prodor, zatim odigrao dupli pas sa Andrijom Radonjićem, a zatim iz drugog puta sa pet metara matirao Sosu Koplijanija za 1:1.

,,Sokoli“ su u tim trenucima igrali bolje i za takav pristup nagrađeni su u 74. minutu. Marko Vračar je uputio centaršut sa desne strane, čuvar mreže Gruzije je loše reagovao, što je Matije Badnjar iskoristio i donio preokret.

Desetak minuta kasnije Giorgi Tabatadze je postavio konačan rezultat. Univerzalac Gruzije je iskoristio asistenciju Gadilije i lobovao istrčalog Petra Bobičića.

U posljednjim trenucima regularnog toka utakmice naša selekcija mogla je do pobjede, ali je odličan šut sa desetak metara Strahinje Tešovića, Koplijani odbranio uz pomoć stative.

CRNA GORA – GRUZIJA 2:2

0:1 – Gadilija 28’, 1:1 – Mrvaljević 53’, 2:1 – Badnjar 74’, 2:2 – Tabatadze 84’

Crna Gora: Petar Bobičić, Viktor Vujačić (od 46. Janko Vukićević), Stefan Radojević (od 46. Nenad Krivokapić), Luka Lečić, Miloš Nišavić (od 46. Andrija Radonjić), Stanko Vušurović (od 46. Dražen Mudreša), Luka Smolović, Romario Camaj, Edin Babačić (od 46. Strahinja Tešović), Matije Badnjar (od 77. Balša Mašanović), Balša Mrvaljević (od 65. Marko Vračar).
Selektor: Slobodan Drašković.

Gruzija: Soso Koplijani, Saba Harčilava, Dači Lordkipanidze, Akaki Gijunašvili, Giorgi Robakidze, Demetre Cikolija, Daviti Goginašvili (od 90. Tengo Alibegašvili), Laša Gadilija (od 57. Luka Parkadze), Aleko Basiladze, Amin Karajev (od 57. Givi Hačidze), Niko Cehladze (od 46. Giorgi Tabatadze).
Selektor: George Čitauri.