sport
Piše: sport 2.2k pregleda Dodaj komentar

cg fudbalPortal CG Fudbal vam donosi učinak naših internacionalaca u fudbalskim ligama širom svijeta tokom proteklog vikenda (03.05. – 05.05.)

ALBANIJA

Luka Tiodorović (Luftetari) – Učestvovao u porazu od Skenderbegu 1-0. Nakon ovog poraza Luftetari ispao u Drugu ligu.

Miroslav Vujadinović (Vlaznija) – Tri puta savladan na gostovanju Fljamurtariju koji je pobijedio sa 3-1.

AUSTRIJA

Nikola Vujadinović (Šturm) – Šturm već šest kola ne zna za pobjedu. Ovoga puta iz Graca sva tri boda je odnio Rapid koji je slavio sa 2-1. Vujadinović igrao cio meč.

Branko Bošković (Rapid) – Dobra partija Boškovića u pobjedi nad Šturmom. Zaradio žuti karton u 25.minutu, a zamijenjen u 73.

BELGIJA

Petar Bojović (Virton) – Pobjedom u posljednjem kolu nad Sen Žilom 4-2 Virton izborio plasman u Drugu ligu Belgije. Bojović igrao cio meč.

HRVATSKA

Ivan Vuković (Hajduk) – Zamijenjen u 65.minutu u gradskom derbiju protiv Splita koji je savladao Hajduka sa 2-1.

Fatos Bećiraj (Dinamo Z.) – Odigrao posljednjih 15-ak minuta na gostovanju Rijeci, meč završen bez golova.

ČEŠKA

Denis Cana (Varnsdorf) – Strijelac jedinog gola za njegov tim koji je poražen na gostovanju Vlašimu sa 2-1.

FRANCUSKA

Marko Baša (Lil) – Treeći put uzastopno se upisao u listu strijelaca. Na gostovanju Tuluzu postigao gol za 1-2. Lil poražen 4-2 ali je zadržao šanse za plasman u Ligu Evrope.

NJEMAČKA

Miloš Mandić (Obernojland) – Tri puta savladan u porazu od Holštajn Kila 2-3.

Danko Bošković (Volfsburg II) – Zamijenjen u 57.minutu utakmice protiv Viktorije iz Hamburga koju je njegov tim dobio sa 3-0.

MAĐARSKA

Marko Vukasović (Kečkemet) – Zamijenjen u sudijskoj nadoknadi meč protiv Haladaša koji je završen bez pobjednika 1-1.

Vladan Savić (Kečkemet) – Ušao u igru u 67.minutu, zaradio žuti karton.

Mladen Božović (Videoton) –Bez greške branio u trijumfu nad MTK-om 2-0.

Darko Pavićević (ZTE) – Standardan u svom timu. Odigrao cio meč protiv Sopronija (3-2).

Marko Vidović (Eger) – U igru ušao u 67.minutu. Eger poražen na svom terenu od Pečuja 2-3.

ITALIJA

Mirko Vučinić (Juventus) – Osvojio Skudeto sa Juventusom, 29. po redu sa tim iz Torina. U meču protiv Palerma koji je Juventus dobio sa 1-0 zamijenjen u 78.minutu.

Stevan Jovetić (Fiorentina) – U duelu protiv Rome ga je zamijenio Toni 20 minuta prije kraja utakmice. Roma slavila u Firenci sa 1-0 čime su šanse “ljubičastih” da izbore Ligu šampiona znatno smanjene.

Ivan Fatić (Leće) – Zamijenjen na poluremenu meča protiv Karpija. Remijem 2-2 Leće zakomplikovao ulazak u Seriju B.

JUŽNA KOREJA

Dejan Damjanović (Seul) – Igrao svih 90 minuta na gostovanju Jeonbuku. Šampion poražen 1-0.

Bogdan Milić (Suvon Siti) – Protiv Korean Polisa odigrao cio meč. Suvon izgubio na svom terenu sa 3-2.

KAZAHSTAN

Damir Kojašević (Astana) – Golom u 84.minutu donio bod Astani na gostovanju Akzijaiku 2-2.

MOLDAVIJA

Miloš Krkotić (Dačija) – Dačija slavila na gostovanju Akademiji 2-1, Krkotić igrao cio meč.

POLJSKA

Vladimir Boljević (Krakovija) – Još jednom strijelac za crveno-bijele iz Krakova. Krakovija remizirala na svom terenu 2-2 protiv Kolerajza.

RUMUNIJA

Stefan Nikolić (Steaua) – U igru ušao u 52.minutu i sa svojim timom proslavio osvajanje titule. Steaua pobijedila Panduri 2-0.

Branko Grahovac (Ocelul) – Odličan na golu Ocelula koji je remizirao bez golova na gostovanju Astri.

RUSIJA

Vladimir Božović (Morodovija) – Dobra partija našeg internacionalca u trijumfu nad Spartakom iz Moske 2-1. Morodovija još uvijek ima teoretske šanse da izbori opstanak.

SRBIJA

Nebojša Kosović (Vojvodina) – Na terenu proveo posljednjih pola sata meča. Vojvodina bolja od Rada 1-0.

Vladimir Volkov (Partizan) – U 16.minutu meča protiv Radinčkog iz Niša donio prednost Partizanu. Do kraja utakmice zaradio žuti karton, a Partizan slavio sa 3-1.

Milko Novaković (BSK Borča) – Borčani poraženi od Spartaka sa 3-0, Novaković igrao cio meč.

Srđan Ajković (BSK Borča) – Protiv Spartaka odigrao 72.minuta.

Dejan Boljević (Novi Pazar) – Standardan u ekipi Novog pazara koja je poražena na gostovanju Slobodi sa 2-0.

Vladan Adžić (OFK Beograd) – Odlično obavio posao u odbrani OFK Beograda protiv Radničkog.

Nemanja Nikolić (OFK Beograd) – Na terenu proveo svih 90 minuta, zaradio žuti karton.

Petar Grbić (OFK Beograd) – Golom u finišu prvog poluvremena donio tri boda “romantičarima” protiv Radničkog iz Kragujevca.

Boban Bajković (C.Zvezda) – Glavni krivac za izjednačujući gol Jagodine kada je pogrešno procijenio let lopte. Zvezda ipak slavila sa 3-2 I ostala u trci za titulu.

Marko Vešović (C.Zvezda) – Na gostovanju Jagodini zaradio crveni karton u 65.minutu.

Filip Kasalica (C.Zvezda) – Odigrao svih 90 minuta protiv Jagodine.

Gojko Žižić (Banat) – Zamijenjen pred sam kraj meča protiv Novog Sada. Banat slavio sa 3-0.

Ilija Lalević (Banat) – Odigrao posljednjih 10 minuta utakmice protiv Novog Sada.

Šaleta Kordić (Novi Sad) – Igrao cio meč protiv Banata. Novi Sad ubjedljivo posljednji na tabeli.

Mirko Mustur (Bežanija) – U igru ušao u 17.minutu umjesto povrijeđenog Jakšića.

Radisav Sekulić (Bežanija) – Odigrao cio meč na gostovanju Kolubari 0-0.

Baćo Nikolić (Borac) – Strijelac vodećeg gola protiv Mladenovca, Borac slavio 3-0.

Marko Janković (Teleoptik) –  Na terenu proveo svih 90 minuta, Teleoptik remizirao sa Inđijom 1-1.

Igor Zonjić (Teleoptik) – Odigrao cio meč protiv Inđije.

ŠVAJCARSKA

Elsad Zverotić (Jang bojs) – Zamijenjen 20 minuta prije kraja na gostovanju Sent Galenu koji je slavio sa 3-1.

Samel Šabanović (Kenic) – Odigrao 70 minuta na gostovanju Mutencu, njegov tim pobijedio 2-0.

TURSKA

Ivan Kecojević (Gaziantep) – Gaziantep slavio na gostovanju Karabuku sa 2-0 I tom pobjedom nad direktinim konkurentom izborio opstanak. Kecojević odigrao bez greške cio meč.