Piše: Vladan 2.1k pregleda Dodaj komentar

fudbaleri

Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI:

Boban Bajković (CRVENA ZVEZDA) – Konstantno dobar na golu “crveno-belih” koji su savladali Napredak na gostovanju u Kruševcu.

Pavle Velimirović (RABAT AJAKS) – Branio svih 90. minuta u porazu svoje ekipe od Balzana 2-0.

ODBRANA:

Mijuško Bojović (BEVEREN) – Odigrao čitav meč. Njegov Beveren je poražen od Lirsa u gostima 1-0.

Žarko Tomašević (KORTRIJK) – Starter u meču između Kortrijka i Mehelena. Ekipa našeg internacionalca poražena je 1-2.

Ivan Kecojević (GAZIANTEPSPOR) – Gaziantep je pred svojim navijačima remizirao sa ekipom Antalije 0-0. Naš reprezentativac odigrao je svih 90. minuta. U 67. minutu meča zaradio je žuti karton.

Ilija Radović (SPARTAK ) – Ušao u finišu utakmice između Vojvodine i Spartaka koju je Vojvodina dobila sa 1-0.

Marko Baša (LIL) – Odigrao svih 90. minuta u pobjedi Lila nad ekipom Sent Etjena 1-0.

Ivan Fatić (Vojvodina) – Zaradio žuti karton u meču Vojvodina- Spartak  1-0. Igrao svih 90. minuta.

Boris Bulajić (KEČKEMET) – Igrao do 58. minuta utakmice kada ga je zamijenio Patvaroš. Kečkemet je pred svojim navijačima remizirao 1-1 sa ekipom Haladaša.

Stefan Cicmil (SPARTAK) – Igrao čitav meč, njegova ekipa poražena je u finišu meča od Vojvodine 0-1.

Ivan Čarapić (AJAKS RABAT) – Igrao čitav meč Balzan-Ajaks 2-0.

Vladan Adžić (OFK BEOGRAD) – Odigrao svih 90. minuta u porazu OFK-e od ekipe Čukaričkog 1-2.

Elsad Zverotić (JANG BOJS) – Standardan u dresu Jang Bojsa. Ekipa našeg reprezentativca poražena je kod kuće od Grashopersa 1-2.

SREDINA:

Marko Raičević (NAPREDOK) – Odigrao svih 90. minuta utakmice Metalurg-Napredok 0-0.

Miloš Krkotić (DAČIJA) – Odličan u pobjedi Dačije nad Olimpijom 2-0.

Đorđe Vojvodić (OPS) – Zaradio žuti karton u 33. minutu utakmice. Odigrao svih 90. minuta u remiju njegove ekipe sa Vikingitom 3-3.

Vladimir Boljević (KRAKOVIJA) – Odličan u prvom poluvremenu, zamijenjen u  60. minutu meča. Krakovija slavičla na gostovanju Zaglebju 1-0.

Marko Vešović (CRVENA ZVEZDA) – Odličan u pobjedi svog tima na gostovanju u Kruševcu. Odigrao je cijelu utakmicu.

Veljko Batrović (VIĐEV LOĐ) – Igrao svih 90. minuta u porazu svog tima od Slaska 3-1.

Mitar Peković (HANZA) – Njegova Hanza poražena je kao domaćin od Unterhašinga 0-1. Pekovića je u 58. minutu zamijenio Grupe.

Stefan Denković (VOJVODINA) –  Odigrao čitav meč Vojvodina-Spartak 1-0.

Simon Vukčević (VOJVODINA) – Zamijenjen u 66. minutu, odigrao veoma dobro.

Janko Tumbasević (VOJVODINA) – Zaradio žuti karton u 54. minutu. Standardno dobar u veznom redu “Voše”. Zamijenjen u 74. minutu.

Branko Bošković (RAPID) – Igrao do 70. minuta utakmice Rapid Beč – Grodig 0-1.

Igor Ivanović (OFK BEOGRAD) – Starter u porazu njegove ekipe od Čukaričkog.

Mirko Raičević (HOVERLA) – Ćiro odigrao cio meč protiv Krpata. Njegova ekipa poražena je 1-0, a naš internacionalac bio je jedan od boljih u gostujućem sastavu.

NAPAD:

Saša Jovović (OPS)  – Junak meča OPS-Vikingit 3-3. Jovović je dva puta zatresao mrežu gostujuće ekipe. Igrao je svih 90. minuta meča.

Dragan Bogavac (OFK BEOGRAD) – Zamijenjen u 60. minutu utakmice.

Filip Kasalica (CRVENA ZVEZDA) – Odigrao čitav meč u pobjedi nad ekipom Napredka 1-0.

Bojan Kaljević (MOSTA) – Doskorašnji fudbaler Mladosti uspio je da se upiše u listu strijelaca, njegova ekipa savladala je ekipu Vitoriusa 2-0, Kaljević je u 87. minutu iz penala postavio konačan rezultat.

Đorđe Šušnjar (JAGODINA) – Strijelac u pobjedi Jagodine nad ekipom Donjeg Srema 2-0. Šušnjar je mrežu gostiju pogodio u 83. minute utakmice.

Radislav Sekulić (ČUKARIČKI) – Strijelac pobjedonosnog gola za Čukaričku nad ekipom OFK Beograda. Bivši igrač Budućnosti u igru je ušao u 43. minuta umjesto Stojiljkovića, a u 50. je zatresao mrežu golmana Pavlovića.

Ivan Vuković (SEONGNAM) – Ušao sa klupe i uspio da postavi konačan rezultat Seongnam – Ulsan 3-1.

Đorđije Krkeljić (NAPREDOK)  – Zamijenjen u 55. minutu u remiju njegove ekipe sa Metalurgom 0-0.

Luka Đorđević (TVENTE) – Debitovao porazom u svom novom klubu. Nekadašnji igrač Mogrena ušao je u drugom dijelu meča umjesto Eghana.

Fatos Bećiraj (DINAMO) – Prvi put u ovoj sezoni Bećiraj je nastupao za Dinamo u startnih 11 šansu je iskoristio. On je u 7. minutu meča doveo “modre” u vođstvo. Inače Dinamo je slavio 3-1 nad ekipom Slavena.

Žarko Korać (HAPOEL HAIFA) – Na sjajan način je debitovao u dresu Hapoela. Bivši igrač Zete i najbolji strijelac crnogorskih šampionata svih vremena postavio je konačan rezultat u meču između Ramat Hašarona i Hapoel Haife 0-2. Uvršten u TOP 11, izabran za igrača kola.

Mirko Vučinić (JUVENTUS) – Šampion Italije slavio je na otvaranju novog prvenstva 0-1 na gostovanju Samdoriji. Naš kapiten bio je konstantno dobar. Zamijenio ga je Đovinko u 90. minutu.

Dejan Damjanović (SEUL) – Odigrao čitav meč  Gjeongnam-Seul 0-0.

Dženan Radončić (ŠIMIZU) – Njegova ekipa poražena je od Urave 0-2. Radončić je igrao do 86. minuta kada ga je zamijenio Murata.

Ilija Spasojević (MITRA KUKAR) – Strijelac pobjedonosnog gola za ekipu Mitre nad ekipom Srivijaja 2-1. Zamijenjen u samom finišu meča.

Marko Šćepanović (PERSEPOLIS) – Igrao svih 90. minuta u porazu njegove ekipe od Naft Teherana 1-0.

Damir Kojašević (ASTANA) – Strijelac za Astanu u 50. minutu iz jedanaesterca . Zamijenjen u 82. minutu meča. Astana je pred svojim navijačima savladala Ordabaši 3-1.

Nemanja Kosović (VOJVODINA) – U igru ušao u 66. miniutu utakmice umjesto zemljaka Simona Vukčevića.

TRENERI:

Miodrag Radulović (ATIRAU) – Ekipa nekadašnjeg trenera Budućnosti poražena je u gostima od  Tobola 3-1.

Dejan Vukićević (BORAC ČAČAK) – Njegova ekipa savladala je pred svojim navijačima Borču 2-0. U prošlom kolu Borac je savladao Metalac iz Gornjeg Milanovca 1-0.

Miodrag Božović (ROSTOV) – Njegova ekipa je ubjedljivo poražena na gostovanju u Moskvi. Lokomotiva je do vrha napunila mrežu Rostova, čak 5-0 je bilo na kraju.