U17: Kadeti ubjedljivo poraženi na startu elitne runde kvalifikacija

Piše: Vladan 793 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 6:1 od selekcije Škotske na otvaranju turnira elitne runde kvalifikacija za plasman na U17 Evropsko prvenstvo.

Domaćin turnira bio je ubjedljiv u duelu sa „sokolima“, iskoristio gotovo sve prilike pred golom Vujovića i došao do visoke pobjede na startu borbe za plasman na završni turnir Evropskog prvenstva. U drugom meču turnira grupe 4, selekcija Srbije savladala je Švajcarsku rezultatom 2:1.

Naša selekcija odlično je započela meč i stvorila dvije velike prilike u uvodnih deset minuta, ali Nikoal Krstović u oba navrata nije uspio da zatrese mrežu rivala. Nakon toga Škoti su uspjeli da nametnu svoj tempo igre i dođu do tri gola prednosti u prvom dijelu.

Škoti su do prednosti došli u desetom minutu igre preko Ajtčinsona koji je iskoristio dodavanje Midltona i preciznim udarcem poslao loptu iza leđa Vujovića. Osam minuta kasnije Ruden je udarcem glavom duplirao prednost domaćih, da bi u 27. minut Mekinroj po treću put zatresao mrežu našeg tima.

Četiri minuta igre u nastavku susreta bila su dovoljna rezervisti Marku Rakonjcu da smanji prednost domaćih – napadač naše selekcije iskorstio je dodavanje Brnovića da se upiše u listu strijelaca. Nakon pogotka, naša selekcija nastavila je sa ofanzivom ka golu Škotske ali je odbrana protivnika uspjela da zaustavi sve pokušaje „sokola“.

Škoti su u 53. minutu došli do novog pogotka, zahvaljujući dvojcu koji je kreirao vodeći pogodak – Midlton je pronašao Ajtčinsona koji se po drugi put upisao u strijelce. Do kraja susreta Midlton je uspio i da se dva puta upiše u strijelce i postavio konačan rezultat susreta.

Nismo uspjeli da odgovorimo čvrtoj, brzoj i agresivnoj igri protivnika. U prvih deset miunta imali smo dvije velike prilike, nismo uspjeli da ih iskorsitimo i protivnik je nakon toga uspio da se nametne i iskoristi prilike, koje su kreirali Ajtčinson i Midlton, da dođe do ubjedljive predosti. Uspjeli smo na startu nastavka da odgovorimo pogotkom Rakonjca, nakon čega su Škoti zaigrali mnogo agresivnije na sredini terena, na taj način tjerali nas na greške koje su iskosristili da dođu do ubjedljive pobjede. Pored toga, u sudaru sa golmanom Vujovićem, provijedio se i kapiten Milić, pa je njegov nastup u nastavku turnira pod znakom pitanja, rekao je selektor Miličković.

Škotska – Crna Gora 6:1

1:0
– Džek Ajtčinson 10′, 2:0 – Zak Ruden 18′, 3:0 – Ker Mekinroj 27′, 3:1 – Marko Rakonjac 44′, 4:1 – Džek Ajtčinson 53′, 5:1 – Glen Midlton 60′, 6:1 – Glen Midlton 74′

Škotska: Džoš Donaldson, Daniel Črč, Stefen Volf, Robi Dis (od 67. Luis Mejo), Džonatan Mičel, Džek Ajtčinson, Zak Ruden, Glen Midlton, Sebastian Ros, Ker Mkinroj, Džordan Hjuston (od 67. Aron Rid).
Selektor: Skot Džemil.

Crna Gora: Vuko Vujović, Bojan Roganović, Srđan Krstović, Stefan Milić (od 60. Ivan Mićunović), Anto Babić, Miloš Brnović (od 74. Petar Pavlićević), Sergej Grubač, Nikola Stanišić, Jonathan Drešaj, Danilo Pešukić (od 41. Marko Rakonjac), Nikola Krstović.
Selektor: Boris Miličković.