Tuzani pali u nastavku – Dečić poražen u Prištini

Piše: Ognjen 219 pregleda 1 komentar

Dečić je poražen na evropskoj premijeri – Tuzani su izgubili od Drite u Prištini (2:1) u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Tim koji je prošle sezone bio otkrovenje na našoj fudbalskoj sceni ostavio je dobar utisak, imao vođstvo od trećeg minuta (Camaj), ali je u drugom poluvremenu Dečić čini se fizički pao, a kvalitet prije svih Muje došao je do izražaja, posebno u drugom dijelu drugog poluvremena, kada su Tuzani pravili dosta pretumbacija u formaciji. Nakon dva zicera (Ajzeraja i Simonovski), vidjelo se da Drita pravi pritisak i već u 78. minutu, tim iz Gnjilana preko Simonovskog potpisao je preokret.

Duel u Prištini donio jeotvorenu borbu, dinamičnu igru, ali ne i previše šansi, ali mnogo nervoze posebno u finišu, veliki broj kartona, pokazao je da Dečić u revanšu, koji se igra pod Goricom 15. jula, ima čemu da se nada kada je u pitanju prolaz u naredno kolo.

Edis Mulalić napravio je i male rokade (na štoperskoj poziciji umjesto Adrijana Rudović našao se Nikolić), dok je na poziciji zadnjeg veznog vraćen Anđelo Rudović. I, već iz prvog napada Dečić je pogodio – Kojašević iz mjesta centrirao, pogodio Vuljaja, koji je šutirao pogodio stativu, a odbitak dočekao Camaj, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu – 0:1. Međutim, Drita je odmah odgovorila, a iz druge kontre odmah stigla do gola. Muja je odlično probio po desnoj strani, ubacio loptu, Tući kratko odbio nakon pokušaja Simonovskog, ali je Ajzeraj bio siguran – 1:1.

Dva tima igrala su otvoreno, ali bez pravih šansi. Tuzani su prijetili uglavnom iz prekida preko Kojaševića (u 55. minutu šutirao iznad gola), dok je Drita u posljednjih pola sata dominirala i bila znatno bolja. Bio je to period kada je Mulalić dosta rotirao (Novović je igrao lijevog, pa desnog beka, nakon isključenja Drešaja), a šansa Simonovskog u 61. minutu bila je uvod u seriju šansi domaćih. Muja je dominirao, bio nezadrživ, u 70. minutu servirao šansi Ajzeraju, koji je u 70.minutu imao zicer, ali je Popović sjajno odbranio. Samo četiri minuta kasnije Simonovski je imao odličnu šansu, ali se ispravio u 78. minutu, kada je nakon po ko zna koji put Muja izigrao odbranu Tuzana i spojio makedonskog internacionalca sa golom za preokret – 2:1.