Traži se reakcija Joksimovića i njegovih izabranika, odbojkašice nastavljaju naredne godine

"Mislim da nam neće biti teško da se pripremimo za utakmicu protiv Češke, jer iz poraza se najbolji uči, a mi smo pretprjeli težak poraz u Norveškoj", kazao je Ivan Ječmenica, crnogorski reprezentativac

Piše: Reprezentacija.me 267 pregleda Dodaj komentar

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore loše je otvorila novi kvalifikacioni ciklus. Naši odbojkaši poraženi su od Norveške 3:0 (25:19, 28:26, 25:20) na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2026. godine. Naš tim mora da se oporavi od teškog poraza u Arendalu za susret drugog kola grupe C, u kom će u subotu, 24. avgusta, dočekati Češku u Kolašinu.

– Mislim da nam neće biti teško da se pripremimo za utakmicu protiv Češke, jer iz poraza se najbolji uči, a mi smo pretprjeli težak poraz u Norveškoj – kazao je Ivan Ječmenica, crnogorski reprezentativac.

Početak utakmice u „Sparebanken Sor Amfi“ dvorani nagovijestio je da neće biti lako – usljed greške našeg tima sa početnom postavom, ušlo se u konfuziju, pa smo domaćinu poklonili mnogo poena, jurili zaostatak od šest poena, koji je rastao do dvocifrenog pri rezultatu 23:13, kada je konačno proradio naš servis, kada smo serijom od pet poena ublažili zaostatak, ali ne i zaprijetili Norveškoj, koja je na prvu pauzu otišla sa 25:19. I u naredna dva seta bili smo konstantno u minusu, mada je u drugom ekipa Ivana Joksimovića imala tri prilike da poravna, međutim ponovo su greške bile presudne – Norveška je dobila set sa 28:26.

– Očekujem da pružimo maksimum, da prikažemo svoju najbolju igru i sve ono što smo radili na pripremama, jer definitivno to nijesmo radili u Norveškoj. Daleko od toga da je sve gotovo. Češka je vrlo kvalitetan i atraktivan protivnik i mislim da imamo jako dobru priliku da popravimo utisak iz Norveške i da se nadamo pozitivnom rezultatu, koji bi nam značio u daljem nastavku kvalifikacija.

Prvi dio kvalifikacija Crna Gora će zaključiti duelom sa Češkom u subotu, 24. jula, od 18 sati u Kolašinu, a pet dana kasnije Norveška će gostovati Češkoj.

Odbojkašice nastavljaju u 2025.

Odbojkašice Crne Gore trebalo je da u nedjelju nastave kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, ali će naredni takmičarski meč odigrati tek naredne godine.

Kao što je poznato, Bosna i Hercegovina je odustala od takmičenja i duel u Bijelom Polju, planiran za 25. avgust, neće biti održan.

,,Crvene“ su na startu kvalifikacija izgubile od Letonije rezultatom 3:2 u setovima.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: Pobjeda