Sutjeska sa vrha čeka derbi pod Goricom

Nepotpuno 22. kolo Meridianbet 1. CFL: Nikšićani savadala Iskru (2:1), Petrovac produbio krizu Dečića (2:1), bez golova u meču Arsenala i Mornara

Piše: Reprezentacija.me 395 pregleda Dodaj komentar

Prinudni odmor Budućnosti iskoristila je Sutjeska koja se vratila na čelo prvoligaškog karavana.

Nikšićani su ponovo prvi nakon pobjede nad Iskrom kraj Bistrice (2:1), ali i pauze ,,plavih“ čija je utakmica 22. kola Meridianbet 1. CFL sa Rudarom odložena zbog snijega u Pljevljima. Aktuelni prvak sada ima 43 boda, dok su Podgoričani na 41, doduše s mečom manje, uoči najvećeg crnogorskog derbija u subotu pod Goricom (18h).

Arsenal je odigrao bez golova sa Mornarom, dok je Petrovac savladao posrnuli Dečić (2:1) koji ređa poraze – sva tri u proljećnoj polusezoni.

Duel pod Malim brdom riješen je do odmora kada su ,,nebo-plavi“ vodili sa 2:0 – pogotkom Zvrka i autogolom Ćukovića. Gosti su se u nastavku vratili majstorijom Pešukića, tinjala je nada da makar mogu do remija, ali na kraju nisu dobili – ništa.

Reakcija prvaka

Nijesu Nikšićani juče oklijevali, počeli su ofanzivno protiv Iskre i ispratili je sa stadiona kraj Bistrice bez bodova, a poznato je da su izabranici Aleksandra Nedovića sjajno startovali ovog proljeća.

Na prvi pogodak čekalo se svega nekoliko minuta. I, ponovo je strijelac bio Vuk Striković. Grivić je započeo akciju po desnoj strani, pa produžio loptu do brzonogog Konrada koji je prosljeđuje do Živkovića na ivici kaznenog prostora. U finišu akcije našao se i Eraković, ali je loptu propustio i ona je savršeno „legla“ Strikoviću koji je šutirao tako da je Kordić ostao nemoćan.

Trgnulo je to goste, svjesni su bili da su napravili neoprostivu grešku, a i Nedović je hrabrio svoje sa klupe da moraju uzvratiti. To je donijelo rezultat, Iskri je dosuđeno ubacivanje lopte iz ugla, a na svega nekoliko metara od Giljenovog gola najbolje skače Nikač, šutira glavom, i pogađa prečku.

Ko zna što bi se desilo da su Danilovgrađani tada izjednačili, možda bi se stvari za aktuelnog šampiona ponovo zakomplikovale kao nedavno u Baru gdje je izgubio dobijenu utakmicu, ali ovoga puta nije bilo problema.

Istina je da je sve do kraja prvog poluvremena Sutjeska imala inicijativu, ali tek pred odlazak na odmor stvarala je ozbiljnije prilike. Ponovo je Striković bio opasan u protivničkom kaznenom prostoru, golman za malo odbranio, a Živković nije najbolje ispratio loptu i rezultat se ne mijenja.

U nastavku ponovo Sutjeska silovito kreće, pa Živković trese prečku sa oko 25 metara i prelijepe akcije domaćih. Tamnoputi Konrad je u 57. minutu udvostručio prednost i to sa bijele tačke. No, ni to nije obeshrabrilo fudbalere Iskre, već su nastavili da napadaju i Nikač ponovo propušta sjajnu proliku u 60. minutu.

Pet minuta kasnije Striković ponovo na muke stavlja goste, pa Grivić u 66. minutu u dva navrata pokušava, ali je Kordić na pravom mjestu.

U samom finišu ponovo je Iskra zaigrala bolje, osvježeni su bili igračima s klupe i Tučević je bio prinuđen da nad rezervistom Bogdanom Obradovićem napravi prekršaj ispred svog gola. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a precizan je bio Ognjen Obradović, rođeni brat momka koji je fauliran.

Danilovgrađani su smanjili u 88. minutu, ali nije bilo ni vremena ni snage da urade nešto više.

Na kraju su proslavili Nikšićani pobjedu s malobrojnim najvatrenijim navijačima, ali su im „Vojvode“ jasno poručile da od njih narednog vikenda žele pobjedu protiv Budućnosti.

Kriza drma Dečić

Nema kraja lošem momentu Dečića, koji je u Petrovcu vezao treći proljećni poraz – 2:1.

Tuzani su zimus promijenili ekipu, doveli trećeg trenera od početka sezone, ali ne ide ni sa Vladimirom Gaćinovićem na klupi. Sastav koji je jesenas bio prvi, počeo je da doživljava slobodan pad od trenutka kada je krenuo da mijenja nešto što je išlo dobro.

Lutanje u izboru kormilara i pojačanja vraća se kao bumerang – Dečić je trenutno peti, 15 bodova daleko od lidera, a samo tri iznad opasne zone.

Sastav sa Jadrana ostvario je prvi trijumf u nastavku prvenstva, ovoga puta vrijedan samostalnog trećeg mjesta na tabeli. Izabranici Mladena Lambulića riješili su utakmicu do poluvremena kada su vodili 2:0. U drugom dijelu su gosti vratili neizvjesnost, ali bez snage da makar osvoje bod.

Bolje je počeo Petrovac, koji je u najranijoj fazi meča probio po oba krila, ali je izostao konkretniji centaršut ili prizemni pas za igrače koji su se pozicionirali za udarac. Akcija iz 16. minuta obećavala je više, sve do momenta kada je Adžović slabo reagovao sa distance.

Dečić smušen, bezopasan prema naprijed, a pozadi nesiguran, sklon kardinalnim greškama.

,,Nebo-plavi“ su bili agilniji, raznovrsniji, a inicijativu su krunisali u 24. minutu. Perović je lijepo povukao i osvojio prostor, a potom dodao do Zvrka koji je sve uradio fudbalski. Krilni napadač je napao iskosa, ,,biciklom“ se oslobodio Đelaja, pa uputio preciznu dijagonalu u malu mrežu.

Tuzani su nastavili da srljaju, nekoliko individualnih poteza pretvorilo se u performans za zaborav, a u 38. minutu su sami sebi presudili.

Ćuković je želio da vrati loptu golmanu, ali je to uradi nespretno, jače nego što je trebalo, pa Dušan Marković i pored toga što se bacio nije spriječio auto gol.

Domaćin je u drugom poluvremenu bio manje ofanzivno orjentisan, a od 67. minuta više nije bio tako siguran u pogledu epiloga.

Pešukić je evro golom, lijevom nogom iskosa sa desne strane, sa ivice kaznenog prostora, vratio nadu Dečiću. Ipak, nije bilo dovoljno za makar mali pomak u bodovnoj koloni.

Nula u Radanovićima

Poslije tri runde proljećne polusezone, Arsenal je ekipa sa sva tri epiloga – prvo je bila pobjeda nad Jedinstvom, potom poraz od Jezera, a sada remi sa Mornarom. Utakmica primorskih timova u Radanovićima završena je 0:0. Tivćani su sredinom prvog poluvremena ostali sa čovjekom manje, ali brojčana prednost na terenu nije bila dovoljna Mornaru da veže četvrtu pobjedu u šampionatu.

Domaćin je prvi zaprijetio preko Rudovića iz slobodnog udarca, ali je golman Popović odbio loptu u korner. Montenegro je pobjegao po lijevoj strani, krenuo ka golu, ali je Stevanović bio brži.

Arsenal je od 27. minuta imao čovjeka manje u polju jer je Manojlović dobio dva vezana žuta kartona.

Sve što su Barani napravili do odmora bio je pokušaj Raičevića u 35.

Bilo je jasno da će Mornar u nastavku krenuti odlučnije i ofanzivnije. Šutirao je Božanović, ponovo Raičević, pa topovski Stevanović nakon odbitka.

Momci Radisava Dragićevića izveli su dobar kontra napad u 73, ali je Čavor zatajio u završnici. Gosti u finišu nisu iskoristili inicijativu, a šanse su imali Vujačić i Bećiraj.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: Pobjeda