Sutjeska poražena od Metalca

Piše: Ognjen 660 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA liga
Košarkaši Sutjeske poraženi su u gostima od Metalca u 17. kolu regionalne ABA lige – 84:78 (19:19, 25:20, 21:18, 19:21).

Sutjeska je pretrpjela poraz od direktnog rivala za opstanak. Nikšićani su upisali 12. poraz u ABA ligi ove sezone, dok je Metalac zabilježio sedmu pobjedu.

U ključnim trenucima Metalac je bio bolji, a i imao je više sreće. Domaća ekipa vodila je skoro tokom cijelog susreta, Sutjeska je imala minimalnu prednost jedino na startu druge četvrtine.

Tada su Nikšićani odličnom igrom poveli 29:25, ali do kraja četvrtine Metalac je odigrao bolje i na odmor otišao sa pet poena prednosti – 44:39.

U nekoliko navrata u trećoj četvrtini Sutjeska je bila na korak od preokreta, ali je Metalac uvijek imao spreman odgovor. Dva puta su Nikšićani prilazili na dva poena, ali Rakićević je u tim trenucima briljirao sa nekoliko nevjerovatnih pogodaka sa distance održavao je prednost domaće ekipe.

U posljednjoj četvrtini Metalac je čuvao prednost, Sutjeska je pokušala da se vrati u meč, ali nije im to pošlo za rukom, pa su morali da se pomire sa porazom. Jedina pozitivna stvar je što je Metalac slavio sa šest poena, a Sutjeska je u prvom međusobnom duelu pobijedila sa 11 poena razlike.

Kutlešić je sa 19 poena bio najefikasniji u domaćem timu, dok je Rakićević postigao poen manje. U ekipi Sutjeske istakao se Spasojević sa 22 poena, dok je Pavlićević dao 14.