“Studenti” i dalje bez poraza: Peta pobjeda Studentskog centra

Piše: Vladan 243 pregleda Dodaj komentar

Peta utakmica, drugi “balon”, peta pobjeda – košarkaši Studentskog centra pobijedili su Goricu u Banjaluci (61:59) i zadržali stoprocentan učinak u drugom po rejtingu regionalnom takmičenju.

Do trijumfa nad jedinom ekipom koja do sada nema pobjedu u ABA 2 ligi (0:5 je skor Gorice) izabranici Nenada Trajkovića morali su da utroše puno muke, ali i nerava u završnici.

Nakon sigurnog vođstva koje su imali tokom cijelog prvog i na startu drugog poluvremena (najviše 12 razlike), “studenti” su, naime, popustili u nastavku, u trećoj dionici ubacili su samo sedam poena dozvolivši Hrvatima da priđu, a potom i povedu.

Samo dva minuta prije kraja tim Josipa Sesara poveo je 58:54 i Podgoričanima se smiješio prvi poraz.

Amerikanac Tajleg Hagedorn sa linije penala i Igor Drobnjak vezali su tada poene za izjednačenje, a nakon novog vođstva Gorice 59:58 Marko Tejić je 20 sekundi prije kraja donio odlučujuću prednost Studentskom centru.

Tejić, najefikasniji u taboru Studentskog centra, mogao je da bude tragičar jer je samo napad ranije promašio oba slobodna bacanja.

Hrvati su na kraju imali napad za pobjedu, ali je Krapić napravio faul u napadu, a Hagedron ubacio jedno bacanje za konačnih 61:59.

Tejić je sa 14 poena predvodio “studente”, Baćović je ubacio osam, a Hadžibegović i Drobnjak po sedam poena, dok je Majcunić sa 14 bio najefikasniji kod Podgorice.

Naredni meč u “balonu” u Banjaluci Studentski centar igra u petak u 17 sati protiv Zlatibor Čajetine.