Srušena je Francuska, bronza za “lavice” na Evropskom prvenstvu!

Piše: Ognjen 1.6k pregleda Dodaj komentar

Deset godina nakon nezaboravnih trenutaka na Olimpijskim igrama u Londonu (srebro) i Evropskom šampionatu u Beogradu (zlato), ženska rukometna reprezentacija Crne Gore osvojila je novo odličje na velikim takmičenjima.

“Lavice” su večeras u Ljubljani, u izuzetnom ambijentu koji su kreirali naši navijači, poslije produžetaka savladale selekciju Francuske 27:25!

Izabranice Bojane Popović ispunile su obećano uoči večerašnje utakmice – dale su posljednji atom snage, ostavile srce na terenu i na najljepši mogući način, potpuno zasluženo, krunisale nastup na ovogodšnjem kontinentalnom prvenstvu.

Iako oslabljene neigranjem Milene Raičević (povreda), “crvene” su prikazale vrhunsku partiju, naročito u odbrani, kontrolišući igru i rezultat od sredine prvog poluvremena.

Ni post od deset minuta bez postignutog gola u finišu meča i serija Francuske nisu slomile borbeni duh čudesnih “lavica”.

Moglo je biti sve gotovo i u regularnom toku, ali se rival nekako izvukao i golom Zadi sa sedam metara u posljednjoj sekundi izborio produžetke.

U dodatnih deset minuta naše se igrale bez isključene Itane Grbić, međutim ni to na kraju nije bio problem. Odlično je zamijenila Matea Pletikosić i Francuskinje su jednostavno morale da polože oružje.

Za igračicu utakmice proglašena je Marta Batinović, ali sve rukometašice zaslužuju čestitke.

Bravo, veliko bravo!

I Jovanki Radičević se ispunila želja, na oproštaju od dresa sa državnim grbom osvojila je jednu od najdražih medalja u bogatoj karijeri.