Slovačka u posljednjim sekundama meča šokirala Crnu Goru

Piše: Rajko 671 pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Crne Gore nisu uspijele da upišu treću pobjedu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Bolje od njih večeras su bile košarkašice Slovačke koje su slavile rezultatom 72-73.

Sjajno su naše košarkašice otvorile meč protiv Slovakinja i u prvoj četvrtini stekle prednost od 12 poena razlike.

Međutim u nastavku meča, u drugoj četvrtini, desio se nevjerovatan pad u igri naših košarkašica koje su skoro šest minuta bile bez postignutog pogotka pa su gošće iskoristile trenutak, smanjile zaostatak i stekle prednost, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 35-38.

Treća četvrtina donijela je rezultatsku klackalicu, igralo se koš za koš pa nijedna reprezentacija nije uspijevala da stekne značajnu prednost.

Na kraju trećeg perioda igre rezultat je bio 53-53.

Slična situacija bila je i u posljednjem periodu igre. U samoj završnici meča imala je naša reprezentacija prednost međutim, pet sekundi pred kraj meča Oroszova pogađa trojku i donosi pobjedu svojoj ekipi.

U ekipi Crne Gore najbolja je bila Milica Jovanović sa 24 postignuta poena. Kapiten reprezentacije, Jelena Dubljević, ubacila je 19 a Džonson 12 uz 17 skokova.

U pobjedničkoj ekipi se istakla Feliksova sa 19 poena i Palenikova koja je upisala 13.

Naredni meč naše reprezentativke igraju u srijedu protiv Islanda, takođe u Podgorici.