SC Derbi osvojio Bar, treći vezani poraz Mornara

Piše: Ognjen 290 pregleda Dodaj komentar
Loren Jackson (Photo: Mornar-Barsko zlato/Media Pro)

Košarkaši SC Derbija nadigrali su Mornar 86:75 u utakmici 5. kola ABA lige.

Obje ekipe sada imaju po dvije pobjede i tri poraza u regionalnom takmičenju.

Izuzev druge četvrtine u kojoj je dominirao Mornar, svi ostali periodi igre protekli su u znaku “studenata”.

Na polovini meča Barani su imali koš prednosti (42:40), a onda su puleni Andreja Žakelja kontrolisali meč u nastavku prevashodno zahvaljujući odličnoj odbrani.

Kada je Zoran Vučeljić pogodio za dva na nešto više od četiri minuta prije kraja za +16, onda je definitvno postalo jasno da će trijumf pripasti gostima.

U pobjedničkoj ekipi izdvojili su se Loren Džekson sa 16, Tomislav Ivišić dodao je 15, a Flečer Megi i Danilo Tasić po 12 poena.

Kod Mornara, koji je večeras imao čak 20 izgubljenih lopti, istakli su se Vladimir Mihailović sa 16 i Fets Rasel sa 15 poena. Dvocifren je bio i Antonio Vranković sa 12.

Mornar u narednom kolu gostuje MZT-u, dok će SC Derbi ići na megdan Megi.