SC Derbi od minus 19 do velike pobjede nad Splitom

Piše: Ognjen 353 pregleda Dodaj komentar
Zoran Vučeljić na večerašnjem meču, Foto: Split/Ivica Čavka

Drugi put u sezoni, košarkaši SC Derbija su stigli do polovičnog skora u AdmiralBet ABA ligi i to su uradili na spektakularan način – iako su u 25. minutu imali minus 19 (58:39), izabranici Andreja Žakelja su savladali Split na Gripama

Ništa nije nagovještavalo uzbudljiv kraj. Na krilima Luisa Salivena i Tajrela Nelsona, „žuti” su dominirali od starta, već u 9. minutu imali plus 13 (22:9), a na poluvremenu imali 51:34.

Kada je Dominik Mavra povisio na tih 19 razlike, činilo se da je sve gotovo, ali „studenti” nisu željeli da se predaju.

Do kraja 3. četvrtine su prišli na 65:56 sa dvije vezane trojke Flečera Megija, da bi dva minuta i 50 sekundi prije kraja preokrenuli na 78:75, nakon pet poena u istom napadu – Loren Džekson je pogodio trojku, a nakon šuta je suđen faul nad Mateom Drežnjakom, koji je iskoristio oba bacanja.

Nažalost, Mavra je imao odgovor – prvo je dao koš i dodatno bacanje, a onda i trojku za 81:78 preko Danila Tasića tačno dva minuta prije kraja.

Tasić je potom bio polovičan sa linije penala, ali je Split ispustio napad, a Džekson realizovao oba bacanja za 81:81 na 90 sekundi do kraja.

Omaleni Amerikanac je preokrenuo na 83:81, a potom nakon trećeg neuspješnog napada domaćih zaredom izgubio loptu.

Srećom, Šenon Šorter je svoj najgori meč u sezoni „krunisao” promašenim bacanjem 9,7 sekundi prije kraja, pa je Žakelj uzeo tajm-aut pri minimalnom vođstvu svog tima.

Lopta je došla u ruke Tasića, iako to nije bio plan, ali je iskusni centar oba puta bio precizan za 85:82.

Srđan Subotić je uzeo tajm-aut, crtao akciju za trojku, a njegovi izabranici „opravdali” epitet najgore šuterske ekipe u ABA ligi, jer su Mavra i Šorter promašili šuteve za produžetak.

Džekson je bio najefikasniji u redovima Podgoričana sa 22 poena, Megi je ubacio 18, a Emir Hadžibegović 14.

U domaćem timu dvocifren učinak su imali Saliven (26), Mavra (20) i Nelson (13), dok je Šorter, koji je do ovog meča prosječno ubacivao 20,1 poen se zaustavio na sedam, uz šut iz igre 14-3.

IZVOR: Vijesti.me