Rukometašice na plus 6 na debiju Bojane Popović!

Piše: Ognjen 217 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora u Minsk ide sa šest golova prednosti nakon pobjede u prvom meču baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo koje će u decembru ove godine biti održano u Španiji.

Na debiju nove selektorke Bojane Popović, „lavice“ nijesu bile na očekivanom nivou u prvom poluvremenu, poslije kojeg su imale minimalnu prednost (14:13), ali su u nastavku stvari došle na svoje mjesto, pa je ostvarena ubjedljiva pobjeda pred revanš koji je na programu u utorak.

Poslije četiri vezana gola, Radičević i saigračice su povele 21:16 u 38. minutu, a rekordnih „plus osam“ (27:19) imale su nakon što je Mehmedović postigla svoj treći vezani gol u 52. minutu. Bjelorusija je do kraja meča ublažila poraz, prije svega zahvaljujući propuštenim prilikama naše selekcije.

Đurđina Jauković najefikasnija sa devet golova, Jovanka Radičević i Majda Mehmedović postigle su po pet, dok je Itana Grbić upisala četiri. Marta Batinović je imala deset odbrana, uključujući i sedmerac.

CRNA GORA – BJELORUSIJA 29:23 (14:13)

Podgorica – „Bemax arena”. Igrano bez prisustva publike: Sudije: Backović i Palacković (Slovenija). Sedmerci: Crna Gora 5 (4), Bjelorusija 2 (0). Isključenja: Crna Gora 6, Bjelorusija 6 minuta.

Crna Gora: NENEZIĆ (sedmerac), Batinović (devet odbrana i sedmerac), RADIČEVIĆ 5 (2), JAUKOVIĆ 9 (2), Pletikosić, Mugoša, Džaferović 1, KLIKOVAC, Bulatović, Brnović 1, Pavićević, RAMUSOVIĆ 3, MEHMEDOVIĆ 5, Despotović 1, GRBIĆ 4, Vukčević.

Bjelorusija: Kuncevič (devet odbrana), VAJTULEVIČ, Šinkaruk 1, KULAK 8, VASILJEVSKAJA, ILJINA 5, KOTINA 2, Satnjikava, Kanaval 3, Hutava, Sinjavskaja, Samsonova, AHRAMENKA 3, Sivuha, Jelisejeva, MOKAT 1.