Rukometašice Budućnosti igrale odlično, Odenze slavio

Piše: Reprezentacija.me 88 pregleda Dodaj komentar

Prošlog septembra Budućnost je poslije 30 minuta u “Sidbank areni” gubila sa nestvarnih 25:8, ovog puta priča na danskom ostrvu Fin bila je potpuno drugačija…

Crnogorski velikan na kraju je poražen od Odenzea u trećem kolu Lige šampiona sa 31:29, iako je sve moglo da bude drugačije da je sudijski kriterijum tandema iz Poljske bio ujednačeniji.

Djevojke Bojane Popović sada ne da su odigrale bolje poluvrijeme, već su tokom cijele utakmice pokazale da dvostruki prvak Evrope ima ekipu sa mnogo potencijala – na kraju nisu imale snage za pozitivan rezultat, ali utisak svakako ostaje pozitivan.

Bojana Popović je nakon Bresta istakla da su promašaji stizali sa pozicija sa kojih se najmanje očekivalo, od iskusnish kriila, da bi upravo su Nina Bulatović i Ivona Pavićević odlično otvorile utakmicu. A, uz sjajnu mladu Jelenu Vukčević Budućnost je odmah pokazala da Dankinje ovog puta čeka mnogo teži posao..

Da će ovo biti uzbudljiva utakmica najavila je upravo Vukčević kada je u finišu prvog dijela još jednom podsjetila koliko je hladnokrvna sa sedmerca (12:12).

Nekoliko brzih golova sa obje strane otvorilo je drugo poluvrijeme, Jelena Radivojević je dirigovala (često na njoj igran flaster), da bi Nina Bulatović u 36. minutu pogodila za prvo vođstvo na meču crnogorskog velikana (17:16), a ubrzo zatim sa dva majstorska gola i za plus dva (18:16, 19:17).

U tom trenutku desno krilo “plavih” šest puta iz sedam pokušaja je treslo mrežu.

Odlična je tokom prvog dijela na golu bila Sakura Hauge, a u nastavku je jednako dobro zamijenila Armel Atingre, a nakon jedne od njenih intervencija, Radivojevićeva je inteligentno izborila penal, a sa sedam metara Jelena Vukčević ne griješi – nakon 42. minuta Budućnost je imala sjajan rezultat (20:17).

Ipak, neiskustvo, a i pojedine sudijske greške učinile su svoje, pa su “plave” već do 47. ostale bez onoga što su dugo gradile – Odenze se serijom 4:0 vratio vođstvo (21:20).

Nije ni to “ubilo” volju i želju djevojaka u plavom, pogađale su Radivojević, Godeč, Tanja Ivanović i naravno mlada Vukčević, nakon jednog njenog gola Budućnost je imala 27:26, ali su česta isključenja u finišu (sumnjiva) odvela utakmicu na staru Odenzea…

ODENZE – BUDUĆNOST 31:29 (13:12)

Odenze – Sidbank arena. Gledalaca: 1.700. Sudije: Lidacka i Lesjak (Poljska). Sedmerci: Odenze 2 (1), Budućnost 5 (5). Isključenja: Odenze 2, Budućnost 8 minuta.

Odenze: Rajnhart, Ten Holte (sedam odbrana), Ordal 2, Larsen-Aune 4, Fauske, Gruntvig 1, Čapčet 1, Vale-Dal, Halilčević 1, Skjum-Tomsen 3, Hojlund 5, Rušfelt 9, Ogot-Hansen 1 (1), Van der Flit, Hagese-Elver 4.

Budućnost: Atingre (pet odbrana), Hauge (pet odbrana i sedmerac), Marsenić, Danijelson, Vukčević 9 (5), Godeč 2, Popović, Marković 1, Ivanović 3, Radević, Bulatović 7, Tomova, Ramusović, Radivojević 4, Kadović, Pavićević 3.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!