Rudar eliminisan, Marić: Presudio jedan detalj

Piše: Reprezentacija.me 957 pregleda Dodaj komentar

Rudar je 56 minuta revanša drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona sanjao treću rundu i duele sa Škotskom. Bio je, izgledalo je, spreman da napravi iznenađenje i eliminiše azerbejdžanskog šampiona, ali u mečevima visokog rizika i uloga, najčešće presudi ekstra-pojedinac.

Karabag ga je imao – Brazilac Rejnaldo, napadač koji je evropsku karijeru počeo u Anderlehtu, od početka meča je prijetio, a onda i zadao završni udarac. Reakcijom klasnog napadača, vrhom kopačke skrenuo je ubacivanje Agolija, sa prve stative u bliži ugao, pored nemoćnog Radanovića.

U treće kolo ide bolji tim, nema dileme, ali Karabag u 180 minuta nije deklasirao ekipu Rudara, već je morao dobro da se pomuči da rizičnih 0:0 iz Bakua, pretvori u konačnu pobjedu. Pljevljaci su dali maksimum, odigrali dvije dobre evropske utakmice, borili se, ne i povlačili, pokušavali da se nadigravaju i da postignu gol.

Nije bilo dovoljno, ali u duelu sa jačim od sebe, najvažnije je pokazati zube, dati maksimum, a to je crnogorski prvak uradio u većem dijelu ovog dvomeča.

Karabag je na početku pokušao, i uspio da se nametne, zahvaljujući pokretljivom Kintani, ofanzivnom lijevom beku Agoliju, a posebno Rejnaldu. Napadač iz Brazila odlično se kretao i otvarao, pomalo i zbunjivao štopere Rudara, svaki  put kada je dobio loptu palio se crveni alarm u defanzivi domaćina.

Samo jednom je bio konkretan, i to u 11. minutu, kada se odlično zagradio u šesnaestercu, ali je srećom po Radanovića bio neprecizan sa desetak metara.

Rudar je, međutim, brzo izašao iz klinča sa gostima iz Azerbejdžana i kako je vrijeme odmicalo, ne samo da je kontrolisao dešavanja na terenu, i sve više imao loptu u posjedu, već je bio i opasniji.

Nije, doduše, golman Karabaga Šehić imao težak posao da zaustavi udarce iz daljine Vlahovića i Vukovića, Jovanović je bio neprecizan sa ivice šesnaesterca.

Najbliži golu crnogorski prvak, ipak, je bio u 14. minutu, kada je Ivanović dobro pročitao lošu procjenu štopera Huseinova, ali iz teške pozicije nije mogao da pogodi gol, već ga je prebacio.

Nastavak je počeo tiho, ali je bura iznenada zahvatila teren pod Malim brdom. Dodir klase Rejnalda ošamutio je fudbalere Rudara, koji 20 minuta nisu mogli da uhvate ni djelić ritma koji su imali prije primljenog gola.

Azerbejdžanci su, s druge strane, pokazali koliko su ozbiljna ekipa, umrtvili igru, postavili se dobro na terenu, pa je domaćin samo jednom zaprijetio.

Jovanović je, međutim, u 78. Minutu očajno šutirao, nakon što ga je Knežević uposlio između dva štopera.

Bio je to samo trenutak, putnik u treću rundu bio je poznat onog trenutka kada je Rejnaldo otključao dvomeč crnogorskog i azerbejdžanskog prvaka…

Marić: Presudio jedan detalj

Mirko Marić, trener Rudara, nakon poraza od Karadaga i eliminacije iz kvalifikacija za Ligu šampiona, istakao je da nema ništa da zamjeri njegovim igračima.

“Dali su sve od sebe, ali tako je to u evropskim utakmicama – jedan detalj odluči. Mi nismo primili gol onda kada je Rejnaldo ubacio loptu u mrežu, već u početku te akcije, kada nismo dobro zatvorili proctor na lijevoj strani. Ovakvi mečevi su velika škola, ali naravno da žalimo što smo na ovakav način eliminisani”, kazao je Marić.

Kapiten Nedjeljko Vlahović naglasio je da je za bolji rezultat crnogorskih klubova na evrposkoj sceni potrebno “više ozbiljnosti”.

“Da bi se napravilo nešto više, nije dovoljno 10-11 igrača, već mora da ih je bar 18-19, od kojih svaki može da donese neki kvalitet. Mi smo limitirani sa te strane, nedostajao nam je Noma, da je Draško Božović imao pravo igranja možda bi bilo drugačije. Ali, ovo je realnost, Karabag je bio bolji. Mi smo pokušali da pariramo, dobro smo to radili u većem dijelu ovog dvomeča, ali kada smo primili gol nismo mogli da se vratimo. Psihički smo pali, svjesni das u nam potrebna dva gola, a da je to, protiv ekipe kakva je Karabag, gotovo nemoguća misija. Mislim, ipak, da smo se ponosno, ako se tako može reći, oprostili od evro-scene”, rekao je Vlahović.

Strijelac jedinog gola Rejnaldo bio je kratak:

“Drago mi je što je moj gol presudio. Idemo dalje”.

Golman Karabaga Ibrahim Šehić kazao je da ga je Rudar prijatno iznenadio.

“Nismo očekivali ovako dobrog i neugodnog rivala. Dobro smo se namučili da dođemo do tog gola. Najvažnije je da smo prošli i sada sa nestrpljenjem čekamo Seltik. Rudaru želim sreću ove sezone, da ponovo bude šampion i da je jednog dana  igra zapaženu ulogu na evro-sceni”, kazao je Šehić.

Nagrade igračima Rudara

Trojica igrača Rudara primili su, uoči meča, nagrade za izbor u najbolji tim Prve crnogorske lige, u anketi koju je organizovao Sindikat profesionalnih fudbalera Crne Gore (SPFCG).

Nagrade Nedeljku Vlahoviću, Ivanu Kneževiću i Mirku Radišiću ispred SPFCG uručio je Željko Damjanović.

Njih trojica, upravo zbog obaveza u klubu, nisu mogli da prisustvuju svečanosti, koja je održana početkom jula.

Rudar – Karabag 0:1

Petrovac – Stadion pod Malim brdom. Gledalaca: Sudija: Georgi Kabakov (Bugarska). Strijelac: Rejnaldo u 56. minutu. Žuti kartoni: Vlahović, Knežević, Živković (Rudar).

Rudar: Radanović 6, Živković 5,5, Đurić 6, Radišić 6,5, Nestorović 6,5, Brnović 5,5, Vlahović 6, Vuković 6 (78. Reljić), Jovanović 5 (81. Sopo), Ivanović 6,5, Knežević 6.

Karabag: Šehić 7, Medvedev 6, Huseinov 6, Sadigov 6, Agoli 7 (64. Gurbanov), Dinijev 6,5 (79. Mamadov), Garajev 6, El Džedeuji 5,5 (55. Tagijev), Ričard Almeida 7, Kintana 7, Rejnaldo 7,5.