Crna Gora poražena od Ukrajine

Piše: Ognjen 732 pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Ukrajine savladale su u 5.kolu kvalifikacija selekciju Crne Gore rezultatom 75:71 (16:18, 19:11, 20:16, 20:26). Ukrajinke su zabilježile i 5-tu pobjedu u nizu i sada su same na čelu tabele. Crna Gora će imati priliku za revanš takođe na Cetinju 25 juna.

Utakmicu je poenima otvorila na jednoj strani Bovkina, a na drugoj Iva Perovanović. Međutim serijom 10:2 naše djevojke su stekle prednost od 12:4.

Ukrajinke konačno prekidaju seriju u 5 minutu meča kada je opet pogodila Bovkina, ovaj put van linije 6.75. Predvođene sjajnim tandemom Dubljević-Perovanović “crvene” su i dalje održavale prednost.

Opet su uzvratile Ukrajinke u finišu prvog perioda serijom 7:0 stižu do drugog izjadnačenja na meču. Poslednji poeni u startnoj dionici su bili djelo Snežane Aleksić za minimalnu prednost naše ekipe.

Početkom druge četvrtine Ukrajinke su zaigrale bolje i sa dvije vezane trice stižu do svoje najveće prednosti od 3 poena viška. Posle tajm-outa koji je zatražio selektor Momir Milatović naše dame stižu do rezultata 23:23.

Nikako Crnogorke nijesi uspjevale da zadrže Kurasovu koja je postigla trojku za novo vođstvo od 3 poena. Mini serijom Škerović-Dubljević, Crna Gora stiže do prednosti od 27:26.

Pri rezultatu 29:28 za našu selekciju desio se mali pad koji gošće koriste i serijom 7:0 stižu do najveće prednosti na meču od 6 poena razlike.

Otvorile su “crvene” drugo poluvrijeme serijom 8:1 i prišle gošćama na samo poen zaostatka. Međutim mini-serijom Iagupove opet gošće idu na “+5”.

Uzvratila je poenima Jelena Dubljević, ali onda Dubrovina stupa na scenu sa 8 vezanih poena dovodi svoju ekipu na rekordnih 11 poena viška. Poslednja 2 minuta igralo se koš za koš, gošće su mirno održavale prednost i na kraju trećeg kvartala imale su 10 poena viška.

Poslednja dionica je takođe loše počela po naše dame koje su u jednom momentu imale 15 poena zaostatka, jedine dvije raspoložene igračice u našim redovima održavale su Crnu Goru u život. Serijom poena Dubljević i Perovanović su smanjile prednost na “-10”.

Konačno u 33 minutu prva trojka na meču za Crnogorke. Pogodila je Aleksandra Vujović, prethodno su naše šutirale 0/10. Poenima Jelene Dubljević naše su prišle na samo 5 poena zaostatka.

Iagupova je opet dovela svoju selekciju na 7 poena razlike, ali je fenomenalna Dubljević opet uzvratila. Ni u sledećem napadu se Crnogorke nijesu odbranile, ali na drugoj strani opet Dubljević pogađa.

U sledećem napadu najbolja naša igračica na ovom meču Jelena Dubljević napravila je svoj 5-ti faul i poslala na liniju za slobodna bacanja Kurasovu koja je pogodila za 71:64. Trgla se Crna Gora u poslednjim minutima i poenima Aleksićke i trojkom Skerovićke prišla na samo 2 poena zaostatka.

Na 41 sekundu do kraja Iagupova pravi grešku u koracima. Crnogorke u sledećem napadu preko Snežane Aleksić dolaze do nerješenog ishoda 71:71.

Crnogorke su napravile brz faul, međutim to se nije isplatilo Dubrovina je pogodila oba slobodna bacanja. U poslednjem napadu na meču Ana Baletić je pokušala trojkom da donese pobjedu našoj selekciji, ali njen šut je izblokirala Bovkina. Loptu je uhvatila Iagupova nad kojom je napravljen faul. Sigurna je bila sa linije slobodnih bacanja za konačnih 75:71.

Najefikasnije kod Crne Gore bile su Dubljević sa 25 poena i 7 skokova i Iva Perovanović sa 19 poena i 5 skokova.

Kod gošća najbolja je bila Kurasova sa 18 postignutih koševa, Iagupova je dodala 14 uz 10 skokova, a dvocifrena je još bila Dubrovina sa 10 koševa.