Češka iznenadila Sloveniju

Piše: Reprezentacija.me 146 pregleda Dodaj komentar

Aktuelni vicešampion Evrope odbojkaška reprezentacija Slovenije neprijatno je iznenadila u prvom meču Evropskog prvenstva, pošto je poražena od Češke 3:1 (26:24, 25:18, 14:25, 25:19).

Najveća borba vodila se u prvom setu, koji su Česi dobili na razliku 26:24. U narednom bilo je čak 25:18 i tada je bilo jasno da bi ovdje lako moglo da se dogodi iznenađenje. Samo u trećem setu Slovenci su podsjetili na onu ekipu koja je pre dvije godine došla čak do finala i dobili su taj set 25:14. Ipak, već u četvrtom Česi su stvari vratili na svoje mjesto, dobili ga 25:19 i onemogućili favorita da dođe makar do boda.

U ovoj Grupi B Bugarska i Italija došle su do maksimalnih pobjeda protiv Crne Gore i Belorusije. Aktuelni olimpijski šampion Francuska startovala je maksimalnom pobjedom protiv Slovačke u Grupi D, a u toj grupi odigran je baltički derbi između Letonije i Estonije, koji su dobili Letonci 3:1.

Drugi poraz Makedonaca, Holandija prejaka

Odbojkaši Holandije ostvarili su drugu pobjedu na Evropskom šampionatu, pošto su savladali Sjevernu Makedoniju maksimalnim rezultatom 3:0 (25:20, 25:18, 25:22).

Popularne Lale opravdale su ulogu favorita. Nijednog trenutka pobjeda i to u tri seta, nije dolazila u pitanje, tako da će Makedonci put do osmine finala morati da traže protiv nekih drugih ekipa.

Kod pobjednika Vouter Ter Mar briljirao je sa 22 poena, dok je na drugoj strani bolji od ostalih bio Nikola Georgijev sa 13 poena.

Holandija je prva na tabeli Grupe C sa obije pobjede i svih šest bodova, koliko ima i Turska, sa tim da Lale imaju set količnik 6:0, dok je Turska na 6:2. Sjeverna Makedonija je na začelju bez pobjede, bez bodova, sa samo jednim osvojenim setom, baš kao i Španija koja je poražena od Turske 3:1.

Druga pobjeda odbojkaša Srbije na šampionatu Evrope

Odbojkaška reprezentacije Srbije upisala je i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu.

U meču drugog kola Grupe A, Srbija je u tri seta savladala Ukrajinu – po setovima 27:25, 26:24, 25:21.

Veoma zanimljiv prvi set igrao se praktično cijelo vrijeme poen za poen, ali je Srbija većim dijelom imala prednost koja je u nekoliko navrata stizala i do tri poena. Stigli su to Ukrajinici i uveli set u neizvjesnu završnicu nakon izjednačenja pri rezultatu 22:22, čak su poveli i sa 25:24 i imali set loptu, ali je na kraju ekipa Slobodana Kovača bila smirenija i bolja u finišu.

Ukrajina je tokom većeg dijela drugog seta imala poen ili dva prednost, povela je i sa 17:14, ali je Srbija vezala tri poena, došla do izjednačenja i na kraju i do vođstva 19:18, pa i do set lopte na 24:21. Ali, nije ni ovaj period igre mogao bez drame. Vratili su se Ukrajinci u igru i ponovo „natjerali“ Srbiju da set dobije na razliku.

U trećem setu je Srbija bila bolja, prednost je išla i do sedam poena u korist Kovačevog tima, ali je sredinom seta Ukrajina ponovo uhvatila priključak i smanjila na 12:15, a da drame bude i u poslednjem setu stigli su i do 20:20. Nakon toga im je Srbija prepustila samo jedan poen do konačne pobjede.

U trećem kolu Srbija igra protiv Poljske, u subotu od 20:30.