Radonjićeva Zvezda opet srušila Panatinaikos!

Piše: Ognjen 1k pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Panatinaikos u Beogradskoj areni u 10. kolu Top 16 faze.

Četa Dejana Radonjića je ponovo bila bolja od grčke ekipe i na kraju zasluženo slavila sa 69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25).

Beogradska ekipa se dosta mučila protiv Panatinaikosa, ali ipak je zahvaljujući boljoj završnici došla do jako važnog trijumfa u borbi za Top 8.

Grčka ekipa je nadigrala Zvezdu u prvoj četvrtini i u drugih deset minuta ušla sa osam poena prednosti. Zvezda je tek krajem druge dionice došla do svoje igre i uspjela je da uhvati priključak i pred odmor smanji na 28:31.

Zvezda je sjajno odigrala u trećoj četvrtini. Konačno je šut proradio, odbrana je bila na nivou i u posljednjih deset minuta Zvezda je ušla sa 11 poena prednosti – 53:42.

Činilo se da će Zvezda lagano do pobjede, ali je uslijedila nevjerovatna serija Vilijamsa, koji je briljirao u napadu, dok je Zvezda bila očajna, pa je grčka ekipa izjednačila na 55:55.

Ipak, Zvezda je uspjela da dođe do važnih poena i u finišu slomi protivnika za šestu pobjedu u Top 16 fazi Evrolige.

Zvezdu je do pobjede predvodio Kinzi sa 19 poena, dok je Miler dao tri poena manje. Vilijams je sa 17 poena bio najefikasniji u poraženom timu.

U Grupi E važnu pobjedu ostvario je i Efes u gostima protiv Darušafake – 72:68, dok je Real u Grupi F savladao Žalgiris u gostima sa 90:75.