Prvi trijumf Vučevića u dresu Čikaga (VIDEO)

Filip
Piše: Filip 251 pregleda Dodaj komentar

Nikola Vučević dočekao je prvi trijumf u dresu Čikago Bulsa – i to protiv jednog od najjačih NBA timova i favorita za titulu Bruklin Netsa, 115:107 (25:28 32:18 32:26 26:35).

Serija od šest poraza ,,bikova“ je prekinuta protiv oslabljenih Netsa bez Hardena i Djuranta, a pobjeda je bila potpuno zaslužena.

Vučević je u ovom meču odigrao odlično  – do poluvremena je imao dabl-dabl od po 11 poena i uhvaćenih lopti. Za 32 minuta na parketu upisao je 22 poena, 13 skokova po dvije asistencije, blokade i ukradene lopte, odigrao je nekoliko odličnih stvari u odbrani u momentima kada se lomio meč.

Bek Zek Levin je bio najefikasniji kod Bulsa postigao je 25 poena uz pet asistencija, Tomaš Satoranski dodao je 19 poena uz 11 asistencija, Jang je ubacio 12 a Vilijams 11 poena. Kompletna prva petorka Čikaga odigrala je dobar meč.

Sa druge strane za Netse Irving je ubacio 24 poena uz 15 asistencija, Grifin 10 a Oldridž 11 poena.

Čikago nastavlja bitku za plej-of, a nakon ove pobjede ima učinak 19-28 i deseti je na istoku.