Preokret Podgorice Bemaks, Lovćen upisao prvi trijumf

Piše: Reprezentacija.me 181 pregleda Dodaj komentar

Danas su odigrana još dva meča 3. kola I A MCKL. Košarkaši Podgorice Bemaks savladali su Primorje 1945 (83:81), dok je Lovćen 1947 kao gost bio bolji od Milenijuma 81:73.

Podgorica je u još jednom uzbudljivom finišu uspjela da dođe do trijumfa zahvaljujujući poenima Skota u posljednjoj sekundi meča. Novljani su na kraju prve četvrtine imali dvocifrenu razliku (23:13), u 12.minutu bilo je +12 (28:16), a nakaon trojke Danilovića četiri minuta kasnije 36:23. Domaćin je uspio u finišu prvog poluvremena da napravi reakciju i da smanji zaostatak – 42:37.

Ipak, Podgorica je nakon velike borbe uspjela u 25.minutu da preokrene, kada je Živanović pogodio za 46:44, a onda je uslijedila praktično rezultatska klackalica. Domaćin je na 1.41 prije kraja stekao šest poena viška (81:75), ali ni to nije bio kraj drame. Miljanić je pogodio trojku, a nakon dugo pregledanog snimka, sudije su dosudile nesportski faul Žižiću pri šutu Miljanića za tri poena. Najbolji strijelac Primorja pogodio je sva tri penala (81:81), ali je nakon toga Čarapić napravio korake i omogućio domaćinu da ima posljednji napad. Odgovornost je preuzeo Skot, koji za razliku od meča protiv Kotora kada nije pogodio za produžetak, ovog puta pogodio je u posljednjoj sekundi za pobjedu – 83:81.

Upravo je Skot bio najefikasniji u domaćem timu sa 24 poena, a imao je i 4 asistencije, Živanović je ubacio 18, Đurišić 10, dok je Smit pored 9 poena imao 6 skokova, 9 poena ubacio je Golke, a Žižić uz 8 poena imao je i 7 uhvaćenih lopti. U strijelce se upisao još Brnović – 5, koji je imao 7 skokova.

Kod gostiju Miljanić se istakao sa 29 poena, uz 6 skokova i 5 asistencija, Bijelić je postigao 14, a imao je 9 uhvaćenih lopti, Danilović je postigao 9, Čarapić 8, Vučurović 7, Obradović i Bulatović po 5, Rid 3, Matović 1.

Lovćen je već u osmom minutu imao +13 (21:8),ali se Milenijum vratio i na poluvremenu smanjio zaostatak – 40:35. U 32.minutu bilo je 42:44, ali domaći tim nije mogao do preokreta, a Lovćen je već u finišu treće dionice ponovo stekao veliku prednost (60:50), pa iako se Milenijum borio, Cetinjani su upisali prvu pobjedu. Kod gostiju Boganović i Latković postigli su po 20 poena, Ratknić 15, a poen manje dodao je Parača. U timu Milenijuma Žugić je postigao 18, Marinović 16, a dvocifren je bio još Rakočević (10).

Prethodno je Teodo savladao Danilovgrad 89:59, Jedinstvo 1950 bilo je bolje od ekipe Vukovi Zeta 88:65, Dečić je nanio prvi poraz Kotoru – 96:91 i Sutjeska Elektroprivreda – Šušanj 117:75.

Kolo će biti zaključeno u utorak, kada se od 17 časova sastaju Ibar i SC Derbi.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: Pobjeda