Povratak Marka Baše, het-trik Boškovića

Piše: Reprezentacija.me 1.1k pregleda Dodaj komentar

Pogledajte učinak naših fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

Vukašin POLEKSIĆ (Beke- ščaba, Mađarska) – Nesavladiv u pobjedi nad Pakšijem u gostima (2:0). Bekeščaba se nada opstanku u ligi.

Miroslav VUJADINOVIĆ (Lači, Albanija) – Primio dva gola u porazu od Skenderbega 2:0.

Andrija DRAGOJEVIĆ (Vlaznija, Albanija) – Dva puta savladan u porazu od Kukešija 2:1.

Ivan JANJUŠEVIĆ (Balzan, Malta) – Još jednom nesavladan u pobjedi protiv Florijane (2:0).

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil, Francuska) – Vratio se na teren nakon pauze zbog povrede. Odigrao cio meč protiv Remsa, Lil slavio sa 2:0.

Marko SIMIĆ (Kajzerispor, Turska) – On i saigrači primili dva gola protiv Genčlebirligija (2:0) i tako se približili opasnoj zoni.

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) – Dobar po desnoj strani odbrane u trijumfu nad Vaducom (2:0).

Žarko TOMAŠEVIĆ (Kortrijk, Belgija) – Zamijenjen u 87. minutu meča sa Zulte Varegemom, Kortijk slavio sa 1:0.

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih, Švajcarska) – U finišu meča sa Tunom (0:0) dobio žuti karton.

Esteban SAVELJIĆ (Almerija, Španija) – Odbrana čiji je dio zaustavila sve napade igrača Tenerifa (0:0). Dobio žuti karton.

Boris KOPITOVIĆ (Hapoel Akre, Izrael) – Dobio žuti karton u remiju sa Makabijem iz Netanje (1:1).

Stevan DAMJANOVIĆ (Bekeščaba, Mađarska) – Dobar u pobjedi nad Pakšijem u gostima (2:0).

Savo PAVIĆEVIĆ (Crvena zvezda, Srbija) – Zbog povrede izašao u 63. minutu duela protiv Jagodine, u kojem je Zvezda rutinski slavila (3:1).

Darko BULATOVIĆ (Radnički Niš, Srbija) – Na terenu proveo svih 90 minuta pritiv Partizana u Nišu (0:1). Dobio žuti karton.

Vuk MARTINOVIĆ (OFK Beograd, Srbija) – Odigrao cio meč protiv Novog Pazara (0:0), dobio žuti karton.

Nemanja KARTAL (Slavija Sarajevo, BiH) – Zamijenjen desetak minuta prije kraja meča protiv Drine u Zvorniku (1:1).

Stefan CICMIL (Vlaznija, Albanija) – Odigrao svih 90 minuta u porazu od Kuke- šija.

Adnan ORAHOVAC (Pahtakor, Uzbekistan) – Odigrao posljednjih pet minuta u pobjedi protiv Andijana 2:1.

Janko SIMOVIĆ (Rajong,Tajland) – Propustio dva zicera u porazu od Ubona (2:0). U drugom poluvremenu nosio kapitensku tranku. Igrao čitav meč.

Aleksandar Kapisoda (Er Fors Central, Tajland) – Kao kapiten predvodio ekipu na premijeri protiv Nakon Patoma (1:1). Proveo na terenu svih 90 minuta.

VEZNI RED

Marko BAKIĆ (Belenenseš, Portugal) – Dobra rola u remiju bez golova protiv Uniaoa iz Madeire u gostima. Igrao cio meč.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) – Solidan u remiju protiv Apolona (2:2), u prvom kolu plej-ofa kiparskog prvenstva.

Adam MARUŠIĆ (Kortrijk, Belgija) – Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Zulte Varegemom (1:0), promašio penal za 2:0.

Nemanja NIKOLIĆ (Hapoel Tel Aviv, Izrael) – Dobio status standardnog prvotimca izraelskog velikana. Odigrao cio meč protiv Makabija iz Petah Tikve (1:1).

Nebojša KOSOVIĆ (Partizan, Srbija) – Drugi put starter u crno-bijelom dresu. Zapažen u minimalnom pobjedi nad Radničkim u Nišu.

Dušan LAGATOR (Čukarički, Srbija) – Dobio priliku od 70. minuta meča sa Javorom, u kojem je beogradski tim došao do tri boda (1:0).

Luka MERDOVIĆ (Metalac, Srbija) – Zamijenjen pola sata prije kraja meča protiv Radnika u Surdulici (0:0).

Veljko BATROVIĆ (Zavrč, Slovenija) – Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Celju (0:0).

Marko JANKOVIĆ (Maribor, Slovenija) – Ušao u 75. minutu velikog derbija protiv Olimpije (0:0). Dobio žuti karton.

Blažo IGUMANOVIĆ (Zavi- ša, Poljska) – Odigrao svih devedeset minuta u pobjedi nad Pogonom (1:0). Zaviša se nada plasmanu u elitnu poljskog fudbala.

Igor IVANOVIĆ (Zira, Azerbejdžan) – Zamijenjen u 67. minutu derbija protiv prvoplasiranog Karabaga u gostima (poraz od 2:0).

Vasko KALEZIĆ (Dačija, Moldavija) – Asistirao u odlučujućem golu protiv Sperante (1:0).

NAPAD

Filip RAIČEVIĆ (Vićenca, Italija) – Odigrao posljednjih petnaestak minuta meča protiv Novare, koja je na svom terenu deklasirala Vićencu – 4:0.

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) – Debitovao za novi klub – crnogorski napadač odigrao je svih 90 minuta u remiju sa Uralom (1:1),

Vladimir RODIĆ (Malme, Švedska) – Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad GIF Sundsvalu (4:0) u drugom kolu grupne faze Kupa Švedske.

Oliver ŠARKIĆ (Benfika B, Portugal) – Starter protiv Mafre u gostima (0:0), zamijenjen u 77. minutu.

Petar GRBIĆ (Akhisar, Turska) – Na teren ušao u 60. minutu, ali nije uspio da spriječi poraz od Fenerbahčea – 3:0.

Staniša MANDIĆ (Čukarički, Srbija) – Ušao u 67. minutu duela sa Novim Pazarom (1:0) i ubrzo dobio žuti karton.

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) – Slavio pobjedu protiv Florijane 2:0.

Žarko KORAĆ (Hapoel Haifa, Izrael) – Odigrao posljednjih desetak minuta u porazu

Admir ADROVIĆ (Pegazus, Hong Kong) – Nije se upisao u listu strijelaca u porazu od Sautern Distrikta (1:0).

Dragan BOŠKOVIĆ (Bangkok, Tajland) – Postigao het-trik, ali ni to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz od Burirama – 5:3.