Poraz od direktnog rivala za titulu: Krstović pogodio u derbiju, DAC se oprašta od titule

Piše: Vladan 193 pregleda Dodaj komentar

Dunajska Streda se oprašta od titule u Fortuna ligi Slovačke – ekipa Nikole Krstovića je na domaćem terenu, nakon preokreta, poražena od direktnog rivala za prvo mjesto, Slovana (3:2).

Nakon 30. kola Dunajska Streda ima pet bodova manje i lošiji međusobni skor od Slovana. Dva međusobna susreta ove sezone završena su neriješeno, a dva puta je Slovan slavio.

Do kraja sezone ostala su još dva kola – DAC će igrati sa Žilinom i Banjskom Bistricom. Slovan u narednom kolu igra upravo sa Banjskom Bistricom, dok u posljednjem kolu dočekuje Podbrezovu.

A utakmica je odlično počela za domaću ekipu koja je već u petom minutu povela preko Nikole Krstovića. Bio je to 16. gol crnogorskog reprezentativca na 25. utakmici u Fortuna ligi.

Slovan je izjednačio u 42. preko Lovata, a preokrenuo u 70. kada je mrežu Petrasa zatresao Grin.

DAC se vratio u 80. minutu kada je izjednačio Ramadan, ali je u četvrtom minutu sudijske nadoknade pobjedu, vjerovatno vrijednu titule, Slovanu donio Vajs, koji je realizovao penal.