Poraz nakon jedanaesteraca

Piše: Vladan 501 pregleda Dodaj komentar

Ženska mlađa kadetska  fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom kolu UEFA Razvojnog turnira koji se održava u Bugarskoj.

Uprkos vođstvu, Crna Gora je upisala poraz od Sjeverne Makedonija, koja je boljim izvođenjem jedanaesteraca slavila sa 5:4.

Naša selekcija povela je pogotkom Jane Merdović u 22. minutu, da bi šest minuta kasnije poravnala Nastasija Nakova. Početkom drugog poluvremena rival je preokrenuo zahvaljujući Teoni Galaboskoj, da bi konačan rezultat postavila Angelina Drešaj u 58. minutu.

– Imali smo vođstvo, ali i zicer pri rezultatu 2:2. Ipak, bez obzira na rezultat, zadovoljan sam igrom. Većina igračica je dobila priliku, a tako će biti i u nastavku turnira, kazao je selektor Mirko Marić.

U drugom kolu, 16. marta od 15 časova, naša selekcija igraće sa Bugarskom.

SJEVERNA MAKEDONIJA – CRNA GORA 2:2

nakon jedanaesteraca 5:4

0:1 – Jana Merdović 22′, 1:1 – Nastasija Nakova 28′, 2:1 – Teona Galabovska 49′, 2:2 – Angelina Drešaj 58′

Sjeverna Makedonija: Vedrana Komnenova, Mihaela Dodevska, Mihaela Markovska, Angela Dimcova (od 63. Kristina Veljanoska), Vaska Vasileva (od 85. Dijela Ibraimi), Nikica Trendova (od 63. Eva Koneva), Teona Galabovska, Ana Borizoska, Nastasija Nakova (od 63. Melanija Grozdanova), Emili Mitkovska (od 85. Saka Dika), Mina Kovačevska.
Selektor: Katerina Mileska.

Crna Gora: Teodora Jovetić, Slavica Krstevska, Elda Bralić (od 70. Marija Božović), Jelena Nikčević (od 63. Anastasija Zarubica), Jana Merdović, Maša Tomašević, Angelina Drešaj (od 70. Ajla Frljučkić), Vladana Boričić (od 70. Andraa Bukvić), Almedina Kalač (od 46. Azra Duraković), Sofija Beatović (od 46. Ena Spahić), Dunja Bojanić.
Selektor: Mirko Marić.