Poraz Crne Gore u Strumici

Piše: Vladan 684 pregleda Dodaj komentar

rukometMuška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Strumici, u prijateljskom meču, od Makedonije 26:21 (11:11).

Domaćin je odlučujuću prednost stekao sredinom drugog poluvremena, kada je serijom od šest uzastopnih golova došao do vođstva od 24:18. U tom periodu crnogorski rukometaši odigrali su 12 minuta bez postignutog pogotka.

Crna Gora je u većem dijelu meča bila ravnopravan rival, a sredinom prvog poluvremena imala je prednost od tri gola (6:3).

U crnogorskoj selekciji najefikasniji je bio Mladen Rakčević sa četiri pogotka, od čega dva iz penala.

Najzaslužniji za trijumf Makedonije bio je Kiril Lazarov sa osam, dok je gol manje postigao Naumče Mojsoski.

Naša selekcija je dobila jučerašnji prvi duel sa 29:28, a taj meč je bio zatvoren za javnost, a nakon dva poluvremena odigran je i dodatak od 20 minuta.

Obje selekcije su u ovoj EHF nedjelji počele pripreme za Evropsko prvenstvo u Danskoj.

Poraženi su i kadeti Crne Gore od vršnjaka iz Makedonije sa 26:23 (19:13).