Poraz Čikaga, Vučeviću skok nedostajao za dabl-dabl

Piše: Ognjen 343 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Čikaga poraženi su od Indijane 125:122 u veoma neizvjesnom meču.

Indijana je do pobjede došla dvije sekunde prije kraja, kada je nakon defanzivnog skoka Tajris Haliberton pogodio trojku za pobjedu.

Čikago je vodio tokom kompletne prve četvrtine, imao i deset poena viška (35:25), ali su Pejsersi u drugoj smanjili zaostatak, a onda napravili seriju 12:0 i prvi put stekli dvocifrenu prednost – 54:44.

Na poluvremenu je bilo 67:60 za Indijanu, koja je vodila tokom čitave treće četvrtine i u tom periodu imala i devet poena viška.

U posljednjih 12 minuta Bulsi su napravili seriju 9:0 i prišli na poen zaostatka (107:106), a onda su i preokrenuli kada je Lavin pogodio trojku za 109:108. Do kraja je ostalo još pet minuta, nijedna ekipa nije uspjela da se odvoji, igralo se koš za koš, a Indijana je, minut prije kraja vodila 119:118. Potom je Lavin pogodio za 120:119, na drugoj strani je Badi Hild bio precizan za tri (122:120), a onda je Lavin fauliran pri šutu za tri, pa je realizovao dva bacanja za izjednačenje – 122:122. Nakon promašenog bacanja loptu je uhvatio Tajris Haliberton i pogodio trojku za pobjedu Pejsersa.

Najefikasniji kod Bulsa bio je Lavin sa 42 poena, a imao je još po četiri skoka i asistencije. Demar Derozan je ubacio 23 poena, uz pet skokova i tri asistencije, a crnogorski košarkaš Nikola Vučević je imao 12 poena, devet skokova, pet asistencija, tri ukradene i jednu izgubljenu loptu, kao i dvije blokade.

Kod Pejsersa se istakao Haliberton sa 29 poena i 11 asistencija.

Obje ekipe nakon meča imaju identičan skor – 29:36.

IZVOR: Vijesti.me