Popović – “Za mene je bod u Brestu kao da smo osvojili dva”

Piše: Ognjen 329 pregleda Dodaj komentar
Foto - ŽRK Budućnost / Dejan Starčević

Budućnost nema razloga da žali zbog propuštene prilike da osvoji dva boda u Brestu, nakon što je odigrala vrhunsko prvo poluvrijeme, dok se u nastavku osjetio umor kod nekih igračica, kazala je trener Bojana Popović nakon remija (28:28) protiv favorizovanog Bresta u utakmici 11. kola DELO EHF Lige šampiona.

Popović koja je drugi put bila na klupi Budućnosti nakon pobjede na debiju protiv Borusije u prošlom kolu, kazala je da je ponosna na djevojke koje su pokazale veliku borbenost i ispoštovale sve što je dogovoreno, uz neke greške u odbrani koje će pokušati da otklone u narednim mečevima.

“Nećemo da žalimo ni za čim. Igrali smo vrhunsko prvo poluvrijeme, uz pad u nastavku kada je bio evidentan umor kod nekih igračica. Jednostavno nije moguće praviti neke rotacije ukoliko želimo da ostanemo na visokom nivou. Sve to nas je koštalo da ne dođemo do dva boda. Međutim, ono što su djevojke uradile uz sve sudijske odluke, mogu da kažem da je ovaj bod za mene kao da smo osvojili dva. Zahvaljujem se djevojkama na borbenosti i poštovanju svega što smo dogovorili. Bilo je u nekim situacijama grešaka u odbrani u situacijama kada smo imali igrača više, realno smo igrali bolje u napadima šest na šest, ali radićemo na tome, kako nam se ne bi isto ponavljalo. Ponosna sam na djevojke i idemo dalje, ovo je samo jedna utakmicu u nizu, moramo da se oporavimo i okrenemo narednim izazovima”, kazala je Popović.

Do kraja grupne faze, „plave“ imaju još pet mečeva u kojima im predstoji borba za što bolju poziciju uoči osmine finala, a poslije pobjede protiv Borusije i remija protiv Bresta sa mnogo samopouzdanja mogu da očekuju prvi naredni koji ih očekuje u srijedu u Vlčei, gdje će igrati protiv rumunskog tima koji je bez bodova poslije šest odigranih mečeva.

“Radimo na igri, na stvaranju timskog duha i dobrog tima. Samopouzdanje dolazi kada djevojke počnu da vjeruju jedna drugoj, kroz situacije koje zajedno prolaze i uče iz njih. Cilj nam je da stvorimo dobar tim koji će u važnim momentima biti u prilici da proba da iznenadi svakog protivnika, bez obzira na to gdje igramo”, zaključila je Popović.