PODVIG BARANKI Odbojkašice Luke Bar savladale Tirol nakon “zlatnog seta” i prošle dalje!

Piše: Reprezentacija.me 740 pregleda Dodaj komentar

Odbojkašice Luke Bar, aktuelne šampionke Crne Gore, savladale su večeras u revanš utakmici 1/32 finala kupa CEV ekipu Tirola u “zlatnom setu” rezultatom 15:10.

U toku regularnog dijela utakmice rezultat je bio 3:1 (25:23, 13:25, 25:17, 25:18) za Luku Bar, pa se morao odigrati dodatni set, koji je odlučio pobjednika.

Ovo je izuzetan uspjeh Baranki, jer su u prvom duelu u Inzbruku izgubile rezultatom 1:3.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Milana Rovčanin, najbolja odbojkašica u domaćem prvenstvu za 2016.godinu, sa osvojenih 19 poena, a dosta joj je pomogla i mlađana Dijana Vuković, koja je zabilježila 16 poena.

Luka Bar će u šesnaestini finala kupa CEV igrati protiv poljske ekipe Budovlani Lođ.