Podgoričani uzeli set, Budvani na korak od titule

Piše: Reprezentacija.me 337 pregleda Dodaj komentar

Još samo jedan korak ostao je odbojkašima Budve do osvajanja nove titule prvaka države, ali i odbrane duple krune. Aktuelni šampion je u ponedjeljak u drugom meču finala plej-ofa u Podgorici savladao Budućnost volley rezultatom 3:1 (28:30, 25:22, 25:10, 25:20). Istim rezultatom po setovima Budva je slavila i u prvom susretu kod kuće, a treća utakmica ponovo se igra u Budvi, 20. aprila od 18 sati.

Drugi meč finala donio je i sjajnu atmosferu i uglavnom interesantnu utakmicu, u kojoj je najzanimljiviji bio prvi set. Ekipe su imale periode dobre i loše igre u tom periodu, osvajali poene u serijama… U taboru domaćih i u tom setu i tokom čitave utakmice blistao je korektor Đorđe Jovović, koji je jednostavno bio nezaustavljiv. Na drugoj strani tehničar Budve Filip Despotovski je perfektno razigravao saigrače i davao ton igri svog tima, dok je izvanredan bio i naš reprezentativni srednji bloker Blažo Milić. Budva nije iskoristila tri meč lopte u prvom setu, ali Budućnost jeste drugu i to je uradio, kako je i najpravednije, kapiten domaćih Jovović as servisom. U drugoj polovini tog seta povrijedio se tehničar Budućnosti Boris Vlahović, pa je umjesto njega zaigrao Danilo Dubak.

U drugom seti Budva je povela 5:1, Budućnost smanjila na 6:5, a Budvani se potom odvojili na 9:5. Do kraja seta Budućnost je smanjila na poen zaostatka u finišu (22:21), ali je Budva potom relativno lako posao privela kraju u tom setu.

Gosti su najlakše dobili treći set, čiji je početak bio identičan drugom – Budva je povela 4:0 i 5:1, Budućnost samnjila na 6:5, pa se izabranici Miloša Markovića ponovo odlijepili na 9:5. Ovog puta nije bilo povratka za plavo-bijele, koji su do kraja seta uzeli još samo pet poena.

Četvrti set donio je izjednačenu odbojku do rezultata 12:12, da bi Budvani tada osvojili četiri poena zaredom. Izabranici Balše Radulovića su pri kraju seta smanjili na dva poena razlike, ali to je bilo sve što su uspjeli da urade – Budva je riješila i taj dio igre i dobila meč, te stekla priliku da u srijedu na svom terenu dođe do nove titule.

U redovima Budve korektor i kapiten Aleksandar Gmitrović osvojio je 19 poena, Blažo Milić 17, Maksim Mihajlov 11, Veljko Bjeljac 10, a Miodrag Jelić osam. Fenomenalni Đorđe Jovović susret je završio sa čak 28 poena, Bojan Radović je osvojio osam, a Benjamin Hadžisalihović i Matija Ćinćur po sedam.

Budućnost volley – Budva 1:3 (30:28, 22:25, 10:25, 20:25)

Podgorica – Sportski centar “Morača”. Gledalaca: 300. Sudije: Sonja Simonovska i Predrag Beljkaš.

Budućnost Volley: Dubak, Mašković, B. Vlahović 1, N. Radović 3, Radević 1, Hadžisalihović 7, Miranović, Perunović 1, I. Vlahović (libero), Ćinćur 7, Jovović 28, B. Radović 8.

Budva: Jelić 8, Miljanić, Lečić, Milenković, Gmitrović 19, Krivokapić, Despotovski 5, Milić 17, Urban (libero), Baranov, Bjeljac 10, Mihajlov 11.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!