Pobjeda protiv Podravke u posljednjem kolu, Ferencvaroš protivnik u osmini finala

Piše: Ognjen 285 pregleda Dodaj komentar
Foto - ŽRK Budučnost / Dejan Starčević

Rukometašice Budućnosti savladale su Podravku 33:26 (13:11) u posljednjem, 14. kolu grupne faze DELO EHF Lige šampiona. „Plave“ su se tako revanširale hrvatskom predstavniku za poraz u prvom međusobnom duelu, takmičenje u grupi završile su na petom mjestu sa pet pobjeda, dva remija i sedam poraza. Pobjednik je odlučen sredinom drugog poluvremena, kada su Majda Mehmedović i saigračice poslije serije 8:2, koju je zaključila Nikolina Vukčević, stigle do nedostižnih sedam golova prednosti (24:17) u 44. minutu.

Protivnik u osmini finala, u duelima koji su na programu prvog i drugog vikenda marta biće mađarski Ferencvaroš, četvrtoplasirani tim grupe A sa osam pobjeda i šest poraza.

Prvi meč u Podgorici igraće se za tri sedmice, odnosno 6. marta, revanš u Budimpešti je sedam ili osam dana kasnije.

Bolji iz tog dvomeča u četvrtfinalu će se sudariti sa Đerom, koji je u derbiju za prvo mjesto u grupi B savladao CSKA (31:24).

Ferencvaroš je ranije danas izgubio na gostovanju Rostovu (26:24) i ostao je na četvrtom mjestu grupe A, iako ima isti broj bodova kao i Vajpers, ali bolji međusobni skor.

Barbara Arenhart je imala još jedno sjajno izdanje i upisala je 14 odbrana, ukljućujući i sedmerac.

U redovima hrvatskog tima koji će u osminu finala sa posljednjeg, osmog mjesta u grupi, najefikasnije su bile Labrini Cakalu sa osam i Dejana Milosavljević sa šest pogodaka.

Podravka je na startu dva puta imala minimalnu prednost (1:0, 2:1), ali su Kadović i Pino donijele preokret (3:2) u 10. minutu.

Budućnost je održavala prednost koja je nakon što su Grbić i Radičević zatresle mrežu protivnika, u 15. minutu iznosila tri gola (7:4).

„Plus tri“ bilo je i u 22. minutu kada je Radičević iz kontre postigla svoj treći gol za 10:7, ali je uslijedila serija Podravke koja je preko Džono, Milosavljević i Karlovčan stigla do izjednačenja (10:10) u 27. minutu.

Da naše šampionke na veliki odmor odu sa dva gola prednosti pobrinule su se Grbić i Vukčević – 13:11.

U nastavku se igralo gol za gol samo u prvih pet minuta, nakon čega je uslijedio najbolji period igre izabranica Bojane Popović koje su od 36. do 44. minuta napravile seriju 8:2, koju je zaključila Vukčević za nedostižnih sedam golova viška (24:17).

Do kraja se igralo gol za gol, da bi u finišu šansu dobile i najmlađe, a u listu strijelaca su se upisale dvije Marsenićeve – sedmerce su realizovale i Anastasija i Gordana, a druga je pogodila i sa devet metara.

BUDUĆNOST – PODRAVKA 33:26 (13:11)

PODGORICA – Dvorana: „Bemax arena“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Dojčinov, Gorecov (Bugarska). Sedmerci: Budućnost 3 (3), Podravka 4 (3). Isključenja: Budućnost 8, Podravka 8 minuta.

BUDUĆNOST: Atingre (jedna odbrana), Arenhart (13 odbrana i sedmerac), Radičević 8 (1), Gugač, Popović, G. Marsenić 2 (1), Novović, A. Marsenić 1 (1), Pavićević 2, Pino 4, Maslova, Ramusović 2, Mehmedović 2, Kadović 2, Grbić 5, Vukčević 5.

PODRAVKA: Ećimović (tri odbrane), Dumanska (dvije odbrane), Zadravec 1, Turk 4, Beganovič 1, Karlovčan 1, Popović, Jandrašić, Džono 1, Milosavljević 6 (1), Mrden, Mugoša 1, Franušić, Buljan, Cakalu 8 (2), Karlos Azenaide 3.