Plavi osvojili Burg, protiv Cedevita Olimpije za četvrtfinale Evrokupa

Piše: Ognjen 259 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su kao gosti Burg 92:89, u pretposljednjem kolu Top 16 faze Evrokupa i igraće sljedećeg utorka u “Morači” protiv Cedevita Olimpije za plasman u četvrtfinale ovog takmičenja.

Izabranicima Dejana Milojevića biće protiv Ljubljančana potreban trijumf sa najmanje četiri poena razlike, kako bi se plasirali u nokaut fazu.

Budućnost Voli je u posljednjoj četvrtini prelomila meč protiv tima Sava Vučevića, iako su domaći bili sa samo devet igrača u rotaciji i bez najboljeg strijelca Danila Anđušića.

Najviše zahvaljujući Pikoku i Skrabu, Burg je odigrao egal sa ekipom iz Podgorice, koja nikako nije uspijevala da se odlijepi.

Budućnost je posljednju četvrtinu započela serijom 8:0 i tada najavila da će prelomiti meč u svoju korist.

Probudio se tada i Nikola Ivanović sa šest vezanih poena, iako je u prethodnom dijelu utakmice bio dosta rezervisan i bez poena.

Domaći su se opet vratili, ali je Danilo Nikolić poenima sa penala i potom trojkom donio “plavima” maksimalnih plus devet.

Nisu ni tada Francuzi odustajali, došli su na minus četiri, a onda je Rajt promašio zicer za potpun priključak, dva minuta prije kraja.

Kaznili su to naši momci, Nikola Ivanović izborio je faul i sa penala vratio šest poena viška.

Pogodili su domaći trojku 10 sekundi prije kraja, potom je Danilo Nikolić sa linije bacanja oba puta promašio, da bi Rajt potom bio neprecizan za tri poena i domaći su ostali bez produžetka.

Po 14 poena ubacili su Vili Rid (6/6 za dva) i Džastin Kobs, Dela Vale je pogodio četiri trojke za 12 poena, dok su po 10 dodali Danilo Nikolić i Luka Mitrović.

U domaćem sastavu ubjedljivo najbolji Pikok sa 29 i Skrab sa 20 poena.