Perfektni Studentski centar ušao u ABA ligu!

Piše: Ognjen 178 pregleda Dodaj komentar
Foto - Dragana Stjepanović / ABA 2 liga

Crnogorsku košarku će naredne sezone u ABA ligi predstavljati tri kluba – ekipama Budućnosti i Mornara pridružiće se i Studentski centar koji je u velikom stilu izborio elitni rang regionalnog takmičenja.

Tim Nenada Trajkovića osvojio je ABA 2 ligu, nakon što je u revanšu finala završnog turnira u Podgorici minimalno poražen od Sparsa – 72:71.

Podsjetimo, prvi susret Studentski centar je riješio u svoju korist 99:89.

Igor Drobnjak i društvo su tri četvrtine kontrolisali ukupnu prednost, ali uporna ekipa iz Sarajeva se nije predavala.

Trojkom Gegića dva i po minuta prije kraja Spars je poveo 70:65, ali su domaći odlično reagovali i serijom 6:0 ugasili sve nade gostiju da mogu do čuda u Morači.

Studentski centar je plasman u ABA ligu izborio sa 17 pobjeda i samo dva poraza u sezoni.

S druge strane, ekipa Sparsa na čijoj klupi sjedi crnogorski stručnjak Miodrag Kadija, pokušaće da se u baražu protiv Splita domogne najjačeg ranga takmičenja.