Peković srušio vicešampiona

sport
Piše: sport 908 pregleda Dodaj komentar
Peković

pekovicNikola Peković je bio pravi “gromovnik” u duelu sa Oklahomom siti – centar crnogorske reprezentacije bio je najzaslužniji za pobjedu Minesote protiv vicešampiona sa 101:93, pošto je za 36 minuta i 11 sekundi igre upisao dabl-dabl učinak, od 22 poena i 15 skokova, a imao je i jednu asistenciju.

Svoju energiju u duelu sa Tanderom prenio je i na saigrače, prije svih španskog reprezentativca Rikija Rubija koji je utakmicu završio sa 17 poena, sedam asistencija i četiri ukradene lopte. Treći heroj domaće pobjede svakako je Rus Andrej Kiriljenko koji je odigrao odličnu obranu na Kevinu Djurentu kad je bilo najpotrebnije. Najbolji strijelac lige, istina, upisao je 36 poena (pored sedam skokova i tri asistencije), ali je u posljednja 22 minute šutirao skromnih 9-4 iz igre. Rusel Vestbruk je dodao 18 koševa i devet asistencija.

Peković i društvo biće i najveći “krivci” ako Oklahoma ostane bez najbolje startne pozicije na Zapadu kada počne plej-of. Poslije neuspjeha u Mineapolisu, naime, Oklahoma ima skor od 53 pobjede i 20 poraza, dok je San Antonio ostvario dvije pobjede više, ali i tri poraza manje od prošlogodišnjeg finaliste.