Pao je PAO! Radonjić srušio Panatinaikos

Piše: Vladan 814 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Crvene zvezde Telekom ostvarili su sjajan uspjeh savladavši u gostima ekipu Panatinaikosa rezultatom 74:63 ( 16:14, 22:20, 16:14, 20:15).

Izabranici Dejana Radonjića u trećem kolu Top 16 faze Evrolige napravili su podvig i trijumfovali u Atini protiv Panatinaikosa rezultatom 74:63 ( 16:14, 22:20, 16:14, 20:15).

Pred 11000 gledalaca u “O.A.K.A. ” areni najefikasniji bili su Cirbes sa 12 poena, dok su Lazić i Štimac ubacili po 11. U timu Saše Đorđevića najbolji je bio Gist sa 15 poena.

Duel u Grčkoj prijestonici otvorili su Dangubić, Jović, Miler, Cirbes i Kinzi. Tvrd početak meča, dosta promašaja sa obje strane i po 4 postignuta poena prije prvog TV tajmauta. U osmom minutu prve dionice posle trojke Jovića, srpski šampion došao je do prve prednosti 9:8. Do kraja prve četvrtine crveno-bijeli su kontrolisali rezultat i zadržali vođstvo 16:14.
Prazne minute Zvezde u nastavku prekinuo je trojkom Branko Lazić za novo vođstvo 19:17 i prvi minut odmora trenera Aleksandra Đorđevića. Uspjeli su crveno-bijeli da pronađu igru u reketu preko Maika Cirbesa koji je vezao 7 poena u drugom periodu za plus 3, 31:28, na manje od tri minuta prije kraja poluvremena. U jednom trenutku bilo je i plus 7 za goste, ali je na kraju prvog poluvremena jedini srpski predstavnik u elitnom takmičenju vodio 38:34.
Odlična defanzivna igra i dvije trojke Stefana Jovića donijeli su dvocifrenu prednost crveno-bijelima 44:34, posle 4 minuta nastavka. Serija 10:4 domaćih košarkaša primorala je trenera Radonjića da zatraži prvi tajmaut u nastavku. Sjajnu rolu sa klupe imao je Štimac koji je na kraju treće dionice bio jedini dvocifren sa 10 poena, a srpski šampion imao je plus 6 pred poslednju dionicu, 54:48.
Posle samo minut bilo je plus 11 posle trojke Micića i zakucavanja Gudurića, za novi rani tajmaut Saše Đorđevića. Iskontrolisali su skok crveno-bijeli u drugom poluvremenu i to im je donelo dosta sigurnosti i visoku prednost. Kapitenski meč Branka Lazića koji je četiri minuta pre kraja postigao novu trojku i vratio dvocifrenu prednost 64:53.
Izuzetna timska odbrana i mirnoća u organizaciji napada krasila je srpskog šampiona tokom većeg dijela meča, dominirali su parketom izabranici Dejana Radonjića, i na kraju zasluženo slavili na vrućem gostovanju rezultatom 74:63.
KK Crvena zvezda Telekom: Kinzi 9, Rebić, Dangubić 6, Lazić 11, Simanić, Micić 5, Simonović 5, Gudurić 2, Jović 9+8sk+8as, Miler 2, Cirbes 12, Štimac 11.
U ponedeljak od 19h crveno-bijeli nastavljaju takmičenje u ABA J.t.d ligi, kada u hali Pionir bude gostovao Metalac iz Valjeva.