Odlična provjera pred start Igara: Rukometašice izgubile od Francuske

Piše: Vladan 146 pregleda Dodaj komentar

Odličnu provjeru imale se crnogorske rukometašice pred start olimpijskog turnira, izgubile su je, ali to je poraz koji je pokazao da “lavice” itekako imaju šta da kažu u Tokiju.

U kontrolnom meču u dvorani Jojogi, u kojoj će se igrati zvanične utakmice, poražene su od Francuske 32:31.

Francuska je jedna od najjačih selekcija, jedan od favorita za zlato, pa Bojana Popović može, čini se, da bude zadovoljna igrom u većem dijelu meča.

Problema je bilo u prvom poluvremenu, u kome je Crna Gora imala osam izgubljenih lopti u napadu, a Francuskinje iz kontri bile neumoljive za vođstvo od 17:12.

Kada je napad postao mirniji, sve je bilo bolje, odbrana, iako ne agresivna kakva bi trebalo da bude na turniru, odradila je dobar posao, a važnu ulogu imale su i golmanke Marina Rajčić i Anastasija Babović.

“Lavice” su u finišu i preokrenule (30:28 i 31:29), ali su na kraju popustile, izgubile koncentraciju i izgubule.

Jovanka Radičević postigla je sedam golova, Đurđina Jauković šest, Itana Grbić pet, Dijana Mugoša, koja je igrala samo u drugom poluvrermenu, četiri, Majda Mehmedović tri, a pogađale su i Ema Ramusović, Jelena Despotović (po dva puta), Andrea Klikovac i Matea Pletikosić (po jednom).

Rajčić je imala šest odbrana, a Babović tri plus, uz sedmerac.

Crna Gora 25. jula igra sa Angolom na otvaranju olimpijskog turnira.