Odbojkašice poražene od Austrije nakon maratona

Piše: Reprezentacija.me 231 pregleda Dodaj komentar

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Austrije u uzbudljivom meču koji je završen nakon pet setova 3:2 (25:19, 23:25, 25:17, 16:25, 15:13).

Naše odbojkašice su dobro započele utakmicu i pružile jak otpor u prvom setu. Imale su vođstvo do rezultata 10:9, ali su Austrijanke uspjele da preokrenu situaciju u svoju korist i set završe rezultatom 25:19.

Austrija je snažno ušla u drugi set i brzo stekla prednost od 5:1. Ipak, crnogorske odbojkašice, predvođene sjajnom igrom Dijane Vuković i saigračica uspjele su da izjednače na 21:21. U nastavku, Crna Gora je preuzela kontrolu nad igrom i izjednačila u setovima 25:23.

Treći set je donio novo vođstvo Austrijankama, koje su zadržale ranu prednost i osvojile ga rezultatom 25:17. Ipak, naše seniorke su se vratile u igru u četvrtom setu, gdje su već na startu ostvarile vođstvo od 4:1, a zatim ga povećale na 8:3. Sigurnom igrom uspjele su da izjednače u setovima osvajanjem četvrtog dijela igre rezultatom 25:16, što je dovelo do odlučujućeg petog seta.

U petom setu viđena je velika borba, a rezultat je bio izjednačen sve do 13:13. Na kraju, Austrijanke su ipak uspjele da ostvare minimalnu prednost i pobijede rezultatom 15:13.

Najefikasnija u crnogorskom timu bila je Dijana Vuković sa 19 osvojenih poena, dok je Danijela Džaković upisala poen manje – 18. Mina Dragović je bila dvocifrena sa 15 poena, a Saška Đurović sa 10. U listu poentera upisale su se i Simona Petranović sa sedam poena i Nevena Vukčević koja je osvojila jedan poen.

Drugu prijateljsku utakmicu Crna Gora i Austrija odigraće u ponedjeljak od 19 sati u SC “Nikoljac” u Bijelom Polju.

Crna Gora – Austrija 2:3 (19:25, 25:23, 17:25, 25:16, 13:15)

Dvorana – SC “Nikoljac”, Bijelo Polje. Sudije: Slobodan Kovačević i Jelena Mitrović. Gledalaca: 70.

Crna Gora:  Đurović 10, Cenović (libero), Šušić, Jovović, Tvrdišić, Vuković 19, Džaković 18, Petranović 9, Vukčević 1, Rakočević, Popović, Budrak, Đukić, Krunić, Dragović 15.

Austrija: Holzinger, Rab 16, Huber (libero), Truner, Chrtianska 7, Hinterreger 1, Schabel 27, Oberhauser (libero), Schmit 6, nesimovic 6, Janka 9, Gartner 1, Fitz.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!