Odbojka: Crna Gora srušila Češku

sport
Piše: sport 766 pregleda Dodaj komentar

odbojkasi crne gore

Odbojkaši Crne Gore su odličnom partijom, nakon maratona u pet setova savladali veoma kvalitetnu ekipu Češku sa 3:2 i osvojili dva boda u trećem meču turnira u Podgorici. Ovom pobjedom “crveni” su zadržali šanse da se domognu fajnal-fora.

Crna Gora je odlično otvorila meč, malo griješila, i vrlo brzo povela u setovima – 21:16. U drugom dijelu, potpuno druga slika.

Česi su se odvojili na 7:5 i više se nijesu osvrtali, prednost je samo rasla (13:7, 15:8). Već tada je bilo jasno da će gosti stići do izjednačenja. Konačan rezultat seta takođe 21:16.

Česi su silovito počeli treći set i nakon dva bloka i kontre poveli 12:7. Lako su održavali veliko vođstvo 19:13, a onda su „crveni“ na servis Strugara osvojili pet uzastopnih poena i prišli na 18:19, ali nijesu imali snage za preokret. Češka je sa dva poena osvojila treći set i povela 2:1 (21:18)

U četvrtom setu do 6:6 je gledana rezultatska „klackalica“, a onda su izabranici Nikole Matijaševića na drugi tehnički-tajm otišli sa prednošću 12:9. Česi su izjednačili na 13:13, da bi naši sa tri uzastopna poena poveli 17:14. Međutim, gosti su uzvratili istom mjerom i vratili stari u egal. Tada su naši sjajno reagovali, poenima Ćaćića i Strugara poveli 19:17, sačuvali vođstvo do kraja i odveli meč u peti set 21:18.

Odlučujući set bolje su otvorili gosti poveli 2:0, naša selekcija je izjednačila na 2:2,, a onda je uslijedio “crni” period pa su Česi serijom 5:0, poveli 7:2. Crna Gora je prišla na 9:7, a gosti se odvojili na 11:7. Tada je počela drama, crnogorski odbojkaši su pokazali da neće lako odustati, došli su na 11:10, pa na 13:12 i imali kontru, ali je Ćaćić izblokiran i gosti su dosšli do dvije meč lopte.

Crna Gora se međutim, još jednom izdigla iz “pepela”, izjednačila na 14:14 nakon servisa Ćaćića i u igri poen za poen imala više nerava, iskoristila treću meč loptu (poen Minića) i ostvarila veliku pobjedu 18:16.