Novljanke i Baranke vode kolo u EPCG Superligi

Piše: Reprezentacija.me 538 pregleda Dodaj komentar

Odbojkašice Akademije, Albatrosa, Luke Bar, Galeba Liko Soho Group i Herceg Novog slavile su u 6. kolu EPCG Superlige odbojkašica.

U petak su Akademija i Albatros slavili na domaćim terenima.

Iako je u Tivtu prvi set pripao Gimnazijalcu, slavila je na kraju Akademija rezultatom 3:1 (21:25, 25:14, 25:13, 25:15). Tivćanke su upisale drugu pobjedu, dok Gimnazijalac za sad nema trijumfa. Najbolja u redovima domaćih bila je Kristina Božović sa čak 33 osvojena poena, a pratila je Anastasija Anđelić sa 17. Kod gošći istakle su se Ana Gavranović sa 12 i Danijela Kilibarda sa 10 osvojenih poena.

Albatros je za petu pobjedu u EPCG Superligi savladao Mediteran rezultatom 3:0 (25:14, 25:13, 25:20) na domaćem terenu. Tim iz Budve ima dvije pobjede i četiri poraza. U dresu Albatrosa najbolja je bila Milica Vuletić sa 12 poena, dok se na drugoj strani istakla Vanja Matunović sa 11 osvojenih poena.

Na današnjim utakmicama slavile su gostujuće ekipe.

U Bijelom Polju je Luka Bar opravdala ulogu favorita savladavši domaće Jedinstvo rezultatom 1:3 (25:20, 15:25, 16:25, 15:25). Baranke imaju pet pobjeda i poraz, a Bjelopoljke jednu pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone. Anastasia Petričenko predvodila je Luku Bar do pobjede sa 25 osvojenih poena, dok su na drugoj strani 14 poena osvojile Andrijana Merdović i Gordana Madžgalj.

Aktuelni šampion Galeb Liko Soho Group prekinuo je pobjednicki niz Morače i slavio u Podgorici rezultatom 0:3 (16:25, 21:25, 16:25). Galeb je do sada pretrpio jedan poraz, dok Morača ima polovičan učinak. Marija Bojić osvojila je 13 poena kod Galeba, dok je poen manje osvojila Lara Jovović (12) za Moraču.

Herceg Novi je bez problema riješio utakmicu na gostovanju odbojkašicama Budućnost Volley rezultatom 0:3 (9:25, 15:25, 11:25). Novljanke su zadržale maksimalan učinak sa šest pobjeda i bez izgubljenog seta, Budućnost volley je upisala peti poraz, a ima i jednu pobjedu. U dresu Herceg Novi Lea Boban je osvojila 13 poena, a Tatjana Bokan 12, u domaćem timu šest poena osvojila je Anja Orlandić.