Ništa od Super finala: Crnogorski vaterpolisti predali krunu u Svjetskoj ligi

Piše: Ognjen 271 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski vaterpolisti neće braniti titulu u Svjetskoj ligi krajem jula u Strazburu.

U direktnom duelu za plasman u Super finale je “ajkule” savladala Španija rezultatom 15:10 i čekirala posljednju vizu za Francusku.

Prve tri su pripale finalistima turnira u Podgorici – Italiji i Srbiji, te Francuskoj kao organizatoru.

To što neće biti na F8 je, čini se, jedina negativna stvar sa turnira u glavnom gradu Crne Gore, jer su “ajkule” u mečevima sa favoritima – Španijom i Italijom, pokazale potencijal da u budućnosti budu još konkurentniji.

Našu selekciju je večeras koštao očajan start utakmice.

“Furija” je nakon 85 sekundi vodila 3:0, početkom druge četvrtine je imala i plus četiri (6:2), ali je onda postala žrtva sopstvenog paklenog ritma.

S druge strane, razbranio se Petar Tešanović, dočekao podršku saigrača i Crna Gora je već do poluvremena serijom 4:0 stigla do izjednačenja.

Crna Gora nije nijednom vodila, mada je bila blizu, a definitivno je poklekla tačno na polovini posljednje četvrtine kada su Španci stigli do nedostižnih 12:8…

Tada je bilo jasno da nema ništa od preokreta i pobjede koja vodi u Strazbur.

Tešanović je imao 16 odbrana, od čega dva peterca, a u napadu je odličan bio Marko Mršić, strijelac četiri gola.

Marko Petković je postigao tri, a po jedan Vasilije Radović, Uroš Vučurović i Miroslav Perković.