Nedorasli Evropi – još jedna bruka Budućnosti

Piše: Ognjen 208 pregleda 2 komentara
Fudbalski klub Budućnost Podgorica - zvanična stranica

Tačku na neuspješnu evropsku odiseju ovog ljeta, Budućnost je stavila četvrtim uzastopnim porazom.

“Plavi” su pod Goricom poraženi od Toršavna 2:0 i uz neuspjeh rezultatom 4:0 u prvom meču na Farskim Ostrvima, završili takmičenje u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Nisu Podgoričani ni večeras odigrali mnogo bolje u odnosu na prvi meč.

Pokušao je trener Milinković sa četiri nova igrača, ali nije bilo rezultata.

Budućnost je jalovo napadala, a gosti iz prve prave akcije poveli. Strijelac je bio Mor u 39. minutu, nakon dodavanja Dala.

U poluvremenu je Milinković izvršio izmjene, poslao na teren Grbića i Božovića, koji su kreirali dvije dobre akcije, ali je golman Farana bio na visini zadatka.

Najbolju šansu za Budućnost imao je Šaleta Kordić, koji je poslije centaršuta Raičkovića pogodio stativu.

Konačan rezultat postavio je iz penala Johansen, nakon što je jedanaesterac prethodno skrivio mladi golman Pavličić.

Budućnost je tako nastup na evropskoj sceni ovog ljeta završila sa četiri poraza u isto toliko utakmicu.

Primio je šampion Crne Gore 13 golova, dao samo jedan iz penala, pa je ovakav rasplet na kraju logičan slijed viđenog na tim utakmicama.