Nakon Srbije i Hrvatske, srušena i Španija! Crna Gora do četvrtfinala sa tri pobjede iz tri derbija

Vladan
Piše: Vladan Dodaj komentar
Foto: euro.waterpolo/euroaquatics

Najveći talenti tri velike vaterpolo sile morali su da čestitaju boljem, momcima iz Crne Gore.

Naša vaterpolo reprezentacija do 18 godina nakon Srbije i Hrvatske srušila je i Španiju i sa tri pobjede iz tri derbija ide u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Oradei.

“Mlade ajkule” su “furiju” savladale 14:13, a gol odluke postigao je Danilo Stupar na 54 sekunde prije kraja utakmice.

Iako je ekipa Nebojše Milića i ovog puta, kao i tokom prethodna dva kola, rano napravila prvu osjetniju prednost (Strahinja Gojković u drugoj četvrtini pogađao za 6:3 i 7:4), Crna Gora je do kraja morala dobro da se potrudi za pobjedu.

Tačnije ovog puta su naši momci pokazali koliko su jaki i samouvjereni i kada u finišu rival povede.

Desilo se to na pet minuta prije kraja utakmice kada je Fernando Lopes pogodio za 13:12. Ipak, Španija do kraja više nije tresla mrežu Marka Pejovića, dok su Marko Milinić i Stupar pogodili za još jedan veliki trijumf.

Crna Gora tako ide direktno među osam najboljih, a ko će joj biti rival biće jasnije nakon utakmica plej-ofa.

Gojković je sa četiri pogotka bio najefikasniji u našem timu, tri puta se u strijelce upisao Stupar, a po dva Ljubomir Kovačić i Miljan Bošković.

KLJUČNE RIJEČI:
IZVOR: vijesti.me
Podijeli ovaj članak
Ostavi komentar