Mornar u finišu slomio Cibonu, odličan debi Herisa

Piše: Ognjen 1.2k pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara savladali su u Baru ekipu Cibone 81:73 u utakmici 12. kola ABA lige.

Imao je crnogorski viceprvak poteškoća da drugi put u sezoni izađe na kraj sa Zagrepčanima – u trećem periodu tim Mihaila Pavićevića vodio je 61:48, ali je odluka o pobjedniku donesena u samom finišu meča.

Uvodna dionica protekla je u izjednačenoj borbi (16:16), a na odmor više razloga za zadovoljstvo imala je Cibona koja je imala +3 (41:44).

Mornar je uspio da dođe do dobre igre u trećem periodu, stekao dvocifren višak, međutim Cibona je serijom 12:1 uhvatila priključak i bila u egalu do 37. minuta.

Par grešaka u napadu protivničkih igrača, Mornar je kaznio iz kontranapada i napravio krupan korak ka trećoj uzastopnoj pobjedi u regionalnom takmičenju, sedmoj od starta šampionata.

Važnu ulogu u finišu meča imao je Sead Šehović, a posebno treba izdvojiti debi Lensa Herisa. Američki bek, pojačanje Mornara iz Primorske, postigao je 15 poena za isto toliko minuta provedenih na parketu.

Džejkob Pulen imao je 12 poena i devet asistencija, dok su po 11 koševa zabilježili Uroš Luković i Derek Nidam.

Na drugoj strani 23 poena Ivana Novačića.

Mornar u narednom kolu, za pet dana, gostuje Igokei.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!